Ważna zmiana w turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich?

Inne
Ważna zmiana w turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich?
fot. PAP

Australijska Federacja Piłkarska (FFA) zaapelowała do organizatorów turnieju olimpijskiego w Tokio, aby po przeniesieniu igrzysk na przyszły rok dopuścili do gry piłkarzy do lat 24, a nie 23, jak zwykle. To pozwoli wystąpić wszystkim, którzy wywalczyli kwalifikację.

Z powodu pandemii koronawirusa Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na przełożenie zaplanowanych na lato tego roku zmagań w Japonii najprawdopodobniej na przełom lipca i sierpnia przyszłego roku.

 

Zobacz także: Kolega klubowy Piszczka na celowniku włoskich potentatów

 

- Turniej piłkarzy na olimpiadzie należy do kategorii U-23, ale chcemy rozpocząć dyskusje z FIFA i Azjatycką Konfederacją Piłkarską (AFC), aby rozważyły modyfikację rozgrywek tak, by na igrzyskach w Tokio stały się turniejem U-24. To zagwarantowałoby, że zawodnicy, którzy pomogli swoim drużynom narodowym się zakwalifikować, ale być może nie mieliby prawa wystąpić w związku z wymogami dotyczącymi wieku, będą mieli szansę spełnić marzenie o byciu olimpijczykami i reprezentowaniu swojego kraju - powiedział sprawujący kierownicze stanowisko w FFA James Johnson, cytowany w komunikacie.

 

Australia zapewniła sobie prawo startu w Japonii zajmując trzecie miejsce w mistrzostwach Azji do lat 23. Polacy nie zdołali się zakwalifikować.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie