Włoska Federacja Piłkarska udostępni swój ośrodek pacjentom z koronawirusem

Piłka nożna
Włoska Federacja Piłkarska udostępni swój ośrodek pacjentom z koronawirusem
fot. PAP
Trening piłkarzy reprezentacji Włoch w ośrodku w Coverciano.

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) ogłosiła, że jej ośrodek szkoleniowy Coverciano w pobliżu Florencji zostanie udostępniony służbie zdrowia w celu przyjmowania pacjentów z koronawirusem. Italia jest krajem najbardziej dotkniętym pandemią w Europie.

Z komunikatu FIGC wynika, że udostępnionych zostanie kilka budynków, a także pokoje, w których zwykle gości pierwsza reprezentacja Włoch oraz inne drużyny narodowe tego kraju. W ośrodku odbywają się również kursy dla trenerów i dyrektorów sportowych.

 

Będzie tam można pomieścić osoby "podlegające opiece lekarskiej oraz łóżka dla pacjentów oczekujących na hospitalizację".

 

"FIGC otwiera centrum Coverciano dla Włochów w trudnej sytuacji. W tej chwili nie gramy w piłkę nożną. Aby zacząć od nowa, musimy wygrać razem najważniejszy mecz z koronawirusem" - oświadczył prezes włoskiej federacji Gabriele Gravina.

 

Zobacz także. Jagiełło: Najgorsza jest samotność. Od trzech tygodni jestem sam w domu

 

W Rzymie miały rozpocząć się 12 czerwca piłkarskie mistrzostwa Europy, których gospodarzami miało być łącznie 12 krajów, ale zostały przełożone przez UEFA na 2021 rok.

 

Włochy są najbardziej w Europie dotknięte pandemią koronawirusa. Odnotowano tam prawie 75 tys. przypadków zakażeń i ponad 8 tys. zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze