Zmarł legendarny francuski trener

Piłka nożna
Zmarł legendarny francuski trener
fot. PAP
W wieku 87 lat zmarł Michel Hidalgo, legendarny selekcjoner reprezentacji Francji.

Jak poinformowały francuskie media, w wieku 87 lat zmarł Michel Hidalgo. Jako selekcjoner reprezentacji Francji w 1984 roku poprowadził tę drużynę do złotego medalu mistrzostw Europy.

Hidalgo przez wiele lat był piłkarzem - najpierw Le Havre, później Reims, a karierę kończył w Monaco. Następnie rozpoczął pracę trenerską - prowadził między innymi rezerwy Monaco, a potem został asystentem selekcjonera reprezentacji Francji. W 1976 roku samodzielnie objął ekipę "Trójkolorowych".

 

Zobacz także. Jagiełło: Najgorsza jest samotność. Od trzech tygodni jestem sam w domu

 

Gwiazdą jego drużyny był Michel Platini, który właśnie w 1976 roku zadebiutował w reprezentacji. W 1982 roku Francja doszła do półfinału mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce podopieczni Hidalgo przegrali 2:3 z Polską. Dwa lata później osiągnęła wielki sukces, pokonując Hiszpanię w finale mistrzostw Europy, które rozgrywane były właśnie we Francji.

Po turnieju Hidalgo został dyrektorem technicznym federacji francuskiej, a jego następcą w kadrze był Henri Michel. W latach 1986-1991 pełnił funkcję menedżera Olympique Marsylia. Następnie został ekspertem telewizyjnym.

 

Od kilku lat były trener chorował. Zmarł w swoim domu w Marsylii. Jak podają zagraniczne media, jego śmierć nie była spowodowana koronawirusem.

 

Zobacz także: Włosi nie tracą nadziei. Rozgrywki Serie A dokończone w sierpniu?

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze