Barcelona obniży wynagrodzenia w sektorze sportowym i administracji. Co z pierwszą drużyną?

Piłka nożna
Barcelona obniży wynagrodzenia w sektorze sportowym i administracji. Co z pierwszą drużyną?
Barcelona obniży wynagrodzenia w sektorze sportowym i administracji. Co z pierwszą drużyną?

Barcelona ogłosiła w czwartek wieczorem, że wprowadzi obniżkę wynagrodzeń we wszystkich sektorach klubowych, na poziomie sportowym i administracyjnym. Nie sprecyzowano na razie, jak to się odnosi do pierwszej drużyny piłkarskiej z Camp Nou.

Decyzja została podjęta po posiedzeniu (w formie telekonferencji) rady dyrektorów klubu. Uznano, że aby uniknąć milionów strat w czasie, gdy z powodu pandemii koronawirusa zawody sportowe są wstrzymane, wszystkie sektory w klubie muszą mieć obniżone proporcjonalnie wynagrodzenie.

 

Chodzi o różne sekcje, nie tylko piłkarską, a także o administrację klubową.

Zobacz także: Legendarny stadion stanie się szpitalem!

 

- Zasadniczo jest to redukcja godzin pracy, narzucona przez okoliczności i zastosowane środki ochronne, a w konsekwencji proporcjonalna obniżka wynagrodzenia przewidzianego w odpowiednich kontraktach - poinformowano w oświadczeniu.

 

W odniesieniu do tego ostatniego aspektu FC Barcelona podkreśliła, że chce wdrożyć te środki "zgodnie z formalnymi przepisami pracy, kryteriami proporcjonalności, a przede wszystkim sprawiedliwości, wyłącznie w celu wznowienia działalności klubu tak szybko, jak to możliwe".

 

Nie sprecyzowano kwestii pierwszej drużyny sekcji piłkarskiej. W ostatnich dniach pojawiały się informacje, że władze klubu zwróciły się do zawodników o znaczne zmniejszenie ich zarobków. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze