BKS Visła Bydgoszcz znów chce zagrać w PlusLidze!

Siatkówka
BKS Visła Bydgoszcz znów chce zagrać w PlusLidze!
fot. CyfraSport
Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz spadli z PlusLigi.

Siatkarze z Bydgoszczy zajęli ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi, co oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej. – Chcemy, by drużyna BKS Visła Bydgoszcz jak najszybciej wróciła do siatkarskiej ekstraklasy – napisano w komunikacie zarządu klubu.

Choć rozgrywki PlusLigi zakończono przedwcześnie, a drużyna z Bydgoszczy miała do rozegrania jeszcze dwa spotkania, nie miała już szans na uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli. W 24 meczach odniosła zaledwie trzy zwycięstwa (Cerrad Enea Czarni Radom 3:2, Asseco Resovia 3:2, MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0) i poniosła aż 21 porażek, gromadząc na koncie 15 punktów.

 

Zobacz: Kto poprowadzi francuskich siatkarzy na IO? Ważna wypowiedź prezesa


Trudno odmówić siatkarzom BKS Visły chęci do walki, bo aż osiem spotkań przegrali dopiero po tie-breakach. Również władze klubu próbowały coś zaradzić na słabe wyniki. W styczniu ściągnięto do Bydgoszczy atakującego Michała Filipa i doświadczonego rozgrywającego Michala Masnego, ale i oni nie zdołali wydobyć drużyny z ostatniego miejsca.  W lutym doszło do zmiany trenera. Przemysława Michalczyka zastąpił jego dotychczasowy asystent Marcin Ogonowski.


Bydgoszcz to niezwykle ważny ośrodek na siatkarskiej mapie Polski. W minionym sezonie zdecydowanie lepiej prezentowały się bydgoskie siatkarki. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zajął szóste miejsce w tabeli LSK. Drużyna siatkarzy w czternastu ostatnich sezonach (od 2006 roku) grała w ekstraklasie. Kibice tej dyscypliny sportu liczą z pewnością na to, że męska siatkówka nadal będzie funkcjonowała na dobrym poziomie. Jak zapewniają włodarze klubu, już w przyszłym sezonie zespół powalczy o powrót do PlusLigi. 


Komunikat klubu BKS Visła Bydgoszcz:


Wobec decyzji Rady Nadzorczej oraz Zarządu PLS S.A o zakończeniu rozgrywek PlusLigi w sezonie 2019/20 z zachowaniem układu tabeli z 12 marca br. i w konsekwencji spadku naszej drużyny do Krispol 1. Ligi Mężczyzn, bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i sponsorom za wsparcie i zaufanie w tym bardzo trudnym dla klubu okresie.


Naszym głównym celem w tym sezonie było ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki, gdyż od tego zależała wieloletnia przyszłość siatkówki męskiej w Bydgoszczy. Zadanie to w dużej części zostało wykonane, lecz konsekwencją żelaznej dyscypliny finansowej był brak możliwości zaciągania zobowiązań bez pokrycia, które mogłyby doprowadzić klub do upadku.


Mieliśmy nadzieję, że uda się przy zachowaniu dyscypliny finansowej obronić sportowo miejsce w PlusLidze. Jednak rozgrywki sportowe siatkarskiej ekstraklasy w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie, przyniosły kibicom ogrom emocji i pokazały, że PlusLiga nie tylko z nazwy jest Ligą Mistrzów Świata. Nasz zespół rozegrał wiele wyrównanych meczów, walczył do końca, dostarczając naszym kibicom niesamowitych emocji.


Niestety sportowo przegraliśmy ten sezon i z honorem musimy przyjąć te rozstrzygnięcia. Zarówno Zarząd Klubu, jak i całe środowisko stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka, od momentu przejęcia odpowiedzialności za drużynę miało jeden cel - gra w siatkarskiej elicie, czyli PlusLidze. Od początku podkreślaliśmy, że dla nas bydgoska siatkówka to projekt długofalowy, który chcemy budować odpowiedzialnie i transparentnie.


Ten cel się nie zmienił - chcemy, by drużyna BKS Visła Bydgoszcz jak najszybciej wróciła do siatkarskiej ekstraklasy. Podjęliśmy już wiele konkretnych rozmów i uzyskaliśmy także pozytywne intencyjne decyzje, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy przekonani, że to trudne zadanie powrotu do PlusLigi jest realne do wykonania.


Obecna sytuacja związana z koronawirusem -póki co - zawiesiła możliwość dopięcia wstępnych ustaleń. Dziś najważniejsze jest zdrowie zawodników, kibiców i ich rodzin oraz szybkie ustabilizowanie trudnej sytuacji gospodarczej wielu firm wspierających sport.


Nasze działania ukierunkowane na budowanie silnego zespołu, mającego walczyć o awans do PlusLigi i tempo podejmowanych decyzji musimy dopasować do tych ważniejszych priorytetów dzisiejszej rzeczywistości.


Raz jeszcze wyrażamy wielką wdzięczność dla sponsorów, kibiców i sympatyków, którzy poprzez słowa wsparcia dają nam dodatkową energię do działania. DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami i zapewniamy, że zrobimy wszystko, by za rok razem cieszyć z powrotu do ekstraklasy.


Zarząd Łuczniczki Bydgoszcz S.A.

RM, Polsat Sport, visla-bydgoszcz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie