Ekstraklasa: Znamy zasady ograniczenia zarobków piłkarzy

Piłka nożna
Ekstraklasa: Znamy zasady ograniczenia zarobków piłkarzy
fot. CyfraSport
Piłkarze grający w Ekstraklasie (na zdjęciu Flavio Paixao) muszą liczyć się z ograniczeniem zarobków

Rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia piłkarzy w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami w Polsce spowodowanymi przez pandemię koronawirusa.

Zgodnie z uchwałą kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50 proc., jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT - poinformowano w komunikacie.

 

Zobacz: Dwaj dziennikarze sportowi zmarli z powodu koronawirusa

 

- Obniżki wynagrodzeń piłkarzy mają obowiązywać od 14 marca br. do minimum pierwszego meczu ligowego w Ekstraklasie rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności, jednak nie krócej niż do zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020 lub do dnia 30 czerwca 2020 r. – zależnie od tego, które z tych zdarzeń nastąpi później - napisano.

 

 

Ekstraklasa zwróci się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przyjęcie stosownych regulacji w tym zakresie. Chodzi także o pozbawienie piłkarzy możliwości rozwiązania kontraktów z powodu obniżek wynagrodzeń dokonanych na podstawie uchwalonych w piątek zasad.

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że piłkarskie rozgrywki ligowe w większości krajów są wstrzymane. Ostatni mecz w Polsce rozegrano 9 marca, a na ten moment, przerwa ma potrwać co najmniej do 26 kwietnia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie