Neuer ma otrzymać ofertę z Premier League

Piłka nożna
Neuer ma otrzymać ofertę z Premier League
fot. PAP
Neuer ma otrzymać ofertę z Premier League

Sprawy w Bayernie Monachium idą bardzo szybko. Jeszcze przed chwilą słyszeliśmy, że Manuel Neuer nie może dogadać się w sprawie nowego kontraktu, a już pojawiła się reakcja innych zespołów. Impas w negocjacjach będzie chciała wykorzystać Chelsea.

Neuer właśnie skończył 34 lata, a jego kontrakt z Bayernem wygasa latem 2021 roku. Bardzo chciałby go przedłużyć, lecz klub nie chce zgodzić się na jego warunki. Bramkarz liczy na co najmniej trzyletnią umowę, podczas gdy klub oferuje mu dwa lata. Sytuację moniturują inne zespoły, które mogą chcieć wykorzystać okazję.

 

Zobacz także: Gwiazda Bayernu będzie miała kłopot?! Problemy w sprawie nowego kontraktu

 

Jak poinformował Christian Falk, zainteresowana może być Chelsea. Warunek jest jeden - londyńczycy będą musieli sprzedać Kepę Arrizabalagę, który przez większość sezonu rozczarowywał. W ostatnich spotkaniach przed przerwaniem rozgrywek wrócił jednak do niezłej formy, jaką prezentował po rekordowym transferze w 2018 roku.

O ile zainteresowanie nie jest dziwne, to wydaje się wątpliwe, by Chelsea zaoferowała Neuerowi tak długi kontrakt. Od lat w Londynie stosuje się bowiem politykę przedłużania kontraktów o rok z piłkarzami powyżej 30 roku życia.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze