Przypominamy 4 gole Lewandowskiego w meczu Borussia - Real (WIDEO)

Robert Lewandowski i jego legendarna cieszynka po czterech golach z Realem

24 kwietnia 2013 roku Robert Lewandowski po raz pierwszy w karierze wszedł na piłkarski szczyt. Tego dnia napastnik Borussii Dortmund strzelił cztery gole Realowi Madryt w półfinale Ligi Mistrzów, dając swojej drużynie zwycięstwo 4:1. Piłkarska Europa oszalała na punkcie wyczynu Polaka. Poniżej przypominamy obszerny skrót meczu Borussia - Real i cztery bramki Lewandowskiego.

Lewandowski swój koncert rozpoczął już w 8. minucie pierwszej połowy, trafiając do siatki z bliskiej odległości. Borussia do przerwy nie zdołała jednak utrzymać prowadzenia, bo bramkę zdobył Cristiano Ronaldo.

W drugiej części gry "Lewy" dokonał jednak dzieła zniszczenia. Trzykrotnie trafił do siatki klubu, o grze w którym marzył od dzieciństwa. Tego wieczoru był jednak ulubieńcem trybun Signal Iduna Park i z uśmiechem na ustach pakował kolejne gole.

Klara Lewandowska strzeliła gola tacie! Zaprezentowali wspólną cieszynkę (WIDEO)

Zaczął w 50. minucie, wykorzystując nieco przypadkowe podanie od kolegi z drużyny. Diego Lopez został zaskoczony po raz drugi. Majstersztykiem było jednak trafienie dające Lewandowskiemu hat-tricka. Polak fantastycznie przyjął piłkę, zgubił obrońcę i huknął pod poprzeczkę nie do obrony. W 55. minucie Real chwiał się na miękkich nogach, a w 67. minucie znalazł się na deskach po golu "Lewego" z rzutu karnego.

– Jestem dumny z tego, co zrobiłem. Półfinał z Realem i cztery gole to coś wspaniałego. Ale pamiętajmy, że to jeszcze nie koniec, że w rewanżu też czeka nas bardzo trudne zadanie – mówił Lewandowski po meczu w Dortmundzie.

Borussia wygrała 4:1, a w rewanżu mimo porażki, utrzymała korzystny wynik dwumeczu. Awans do finału stał się faktem. Tam jednak lepszy okazał się Bayern Monachium, do którego Lewandowski miał trafić w 2014 roku...