To nie czas na siatkówkę! Gwiazda zrywa kontrakt z klubem z Monzy

Siatkówka
To nie czas na siatkówkę! Gwiazda zrywa kontrakt z klubem z Monzy
fot. CyfraSport
To nie czas na siatkówkę! Gwiazda zrywa kontrakt z klubem z Monzy

– Nie chcę kontynuować treningów, to nie czas na siatkówkę – powiedziała Serena Ortolani. Zawodniczka zaprotestowała w ten sposób przeciwko organizowaniu zajęć w czasie dramatycznej sytuacji we Włoszech i zerwała kontrakt z klubem Serie A1 Saugella Team Monza.

Ortolani dwukrotnie wywalczyła z reprezentacją Italii mistrzostwo Europy (2007, 2009), zdobyła też wicemistrzostwo świata (2018). Czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Włoch, po raz ostatni w 2016 roku z Imoco Volley Conegliano. W klubie z Monzy występowała od 2017 roku i pełniła funkcję kapitana.


Zobacz: Bednorz zablokowany... tyle że przed supermarketem. Siatkarz utknął w kolejce

 

Mimo, że Monza leży w regionie Lombardia, bardzo dotkniętym epidemią koronawirusa, drużyna z tego miasta, jako jedna z nielicznych w Italii prowadziła treningi na siłowni. Jak zapewnia klub, odbywały się one z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Doświadczona 33-letnia siatkarka, w trosce o dobro rodziny, odmówiła jednak powrotu na siłownię i rozwiązała kontrakt z klubem. 


– Mogę potwierdzić, że trenowałam w zeszłym tygodniu, w pełnej zgodności z zasadami i wszelkimi środkami ostrożności podjętymi w tej wyjątkowej sytuacji. Zmieniłam jednak decyzję. Nie chcę kontynuować treningów w takim momencie, dlatego poprosiłam o rozwiązanie umowy – powiedziała Ortolani cytowana przez stronę internetową klubu.  

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie