Dwukrotna mistrzyni olimpijska wspomaga walkę z pandemią

Zimowe
Dwukrotna mistrzyni olimpijska wspomaga walkę z pandemią
fot. PAP
Mikaela Shiffrin to kolejna gwiazda światowego sportu, która włączyła się w zbieranie funduszy na walkę z pandemią koronawirusa.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska, amerykańska alpejka Mikaela Shiffrin, to kolejna gwiazda światowego sportu, która włączyła się w zbieranie funduszy na walkę z pandemią koronawirusa. Wystawia na aukcję przedmioty związane z karierą.

Wszystkie zebrane środki z aukcji, która potrwa do 6 kwietnia, zasilą fundusz na walkę z pandemią utworzony w jej rodzinnym stanie Kolorado. Złota medalistka z Soczi (2014) w slalomie i w gigancie z Pjongczangu (zdobyła także w 2018 r. srebro w superkombinacji) urodziła się w kurorcie narciarskim Vail.

 

Po kilkunastu godzinach trwania aukcji przedmioty, m.in. kurtka reprezentacji USA, czapka czy gogle przebiły blisko 10-krotnie wyjściowe kwoty. Na przykład kurtka "wyceniona" przez alpejkę na 310 dol. osiągnęła 2600 dol. – podała „The Gazette” wychodząca w stanie Kolorado.

 

25-letnia Shiffrin, pięciokrotna mistrzyni świata i trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli (2017-2019) miała w zakończonej przedwcześnie rywalizacji szansę na kolejny triumf. W połowie sezonu jej przewaga nad rywalkami była tak wielka, że wydawało się niemożliwością, aby ktoś jej odebrał pierwsze miejsce.

 

Legendarny stadion stanie się szpitalem!

 

Po raz ostatni startowała pod koniec stycznia w Bansku, gdzie wygrała zjazd i supergigant. Później opuściła zawody w Rosie Chutor i miała powrócić do rywalizacji w kolejnych. Wówczas jednak zmarł niespodziewanie jej ojciec, co spowodowało przerwanie pucharowych startów. Miała wrócić do walki w szwedzkim Aare, na ostatnie zawody PŚ, ale odwołano je z powodu pandemii.

 

W tej sytuacji ze zwycięstwa w generalnej klasyfikacji cieszyła się Włoszka Federica Brignone. To pierwsza reprezentantka tego kraju w historii narciarstwa alpejskiego z Kryształową Kulą.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie