Liga Mistrzów: Sędziowie meczu Valencia - Atalanta zdrowi

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Sędziowie meczu Valencia - Atalanta zdrowi
fot. PAP

Sędzia główny meczu Valencia - Atalanta Bergamo w 1/8 finału Ligi Mistrzów Rumun Ovidiu Hategan i jego rodacy-asystenci przebywający w domowej kwarantannie są zdrowi i mają negatywne wyniki testów na koronawirusa – poinformowała ich federacja piłkarska.

Spotkanie odbyło się 10 marca w Walencji przy pustych trybunach. Po tygodniu władze klubu Valencia, który odpadł z rywalizacji, ogłosiły, że aż 35 proc. jego pracowników miało pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

 

- Wszyscy jesteśmy zdrowi, dzięki Bogu. Miałem jeden z symptomów – suchy kaszel i trochę mnie to przestraszyło, bo moja żona jest w ciąży" – powiedział Hategan, dziękując za liczne dowody wsparcia.


Krytykowanie meczu Atalanty z Valencią to idiotyzm. Nikt nie wiedział, że Lombardia..."

Podkreślił, że w tym trudnym czasie wszyscy powinni przestrzegać zarządzeń i podporządkować się ograniczeniom nałożonym przez władze.

 

Zdaniem członka Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradcy włoskiego ministra zdrowia profesora Waltera Ricciardiego pierwszy mecz tych ekip w 1/8 finału LM przyspieszył epidemię koronawirusa w północnych Włoszech.

 

Spotkanie, w którym piłkarze z Bergamo zmiażdżyli Valencię 4:1, rozegrano 19 lutego na stadionie San Siro w Mediolanie w obecności 45 792 kibiców. Na najważniejszy mecz w historii klubu przyjechały do stolicy Lombardii tysiące fanów Atalanty. Ogromna część z nich dojechała na stadion metrem, a wielu świętowało potem zwycięstwo swojej drużyny w mediolańskich pubach.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie