Mistrzyni olimpijska zmienia klub! Hit transferowy w żeńskiej siatkówce

Siatkówka
Mistrzyni olimpijska zmienia klub! Hit transferowy w żeńskiej siatkówce
fot. PAP
Natalia Pereira przeniesie się z tureckiego Eczacibasi Stambuł do rosyjskiego Dinamo Moskwa.

Choć pandemia koronawirusa zatrzymała rozgrywki sportowe praktycznie na całym świecie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kluby w tym czasie dokonywały wzmocnień przed kolejnymi rozgrywkami. Do bardzo ciekawego ruchu ma dojść w żeńskiej siatkówce, gdzie klub zmieni Natalia Pereira.

Zdaniem dziennikarza Bruno Volocha, utytułowana przyjmująca przeniesie się z tureckiego Eczacibasi Stambuł do rosyjskiego Dinamo Moskwa. Brazylijka ma podpisać z nowym klubem roczny kontrakt i zarobić za 12 miesięcy gry około 700 tysięcy dolarów.

 

Zobacz: Bednorz zablokowany... tyle że przed supermarketem. Siatkarz utknął w kolejce


Dla 30-letniej zawodniczki będzie to pierwszy sezon w rosyjskiej lidze. Do tej pory przez większość kariery występowała w brazylijskich klubach, jak Rexona Ades Rio czy Minas Tenis Clube. W latach 2016-2018 broniła barw tureckiego Fenerbahce, a od 2019 roku - Eczacibasi. 

Pereira od 2005 roku występuje w siatkarskiej reprezentacji Brazylii. W 2012 roku wraz z koleżankami sięgnęła po złoto igrzysk olimpijskich w Londynie. Ma na swoim koncie także medale mistrzostw świata - srebro z 2010 roku i brąz z 2014 roku.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze