Oficjalnie: Drzyzga mistrzem Rosji!

Fabian Drzyzga może cieszyć się z pierwszego tytułu mistrza Rosji w barwach Lokomotiwu Nowosybirsk. Władze ligi rosyjskiej postanowiły zakończyć rozgrywki w związku z pandemią koronawirusa, a kluby zostały sklasyfikowane na miejscach, które zajęły w fazie zasadniczej. To pierwsze mistrzostwo Lokomotiwu w historii.

Lokomotiw tym samym sięgnął po złote medale i odebrał palmę pierwszeństwa Kuzbassowi Kemerowo, który wygrał rozgrywki w poprzednim sezonie. Siatkarze z Kemerowa tym razem zakończyli kampanię ligową na trzecim miejscu. Druga lokata przypadła Zenitowi Kazań, który po raz drugi z rzędu nie może cieszyć się z wygranej w lidze. Wcześniej klub z Kazania sięgał po mistrzostwo pięć lat z rzędu.

Sezon zasadniczy rosyjskiej Superligi zakończył się na początku marca, a wygrał go właśnie Lokomotiw. Rosyjskie kluby zdążyły już rozpocząć fazę play-off - do dwóch najlepszych zespołów dwóch fazy zasadniczej miały dołączyć ekipy z miejsc 3-10 i utworzyć Final Six. Część pucharowa została jednak definitywnie przerwana po informacji o zakażeniu koronawirusem Earvina N'Gapetha. Wcześniej rosyjska federacja długo upierała się przy grze bez udziału kibiców.

Za zakończeniem rozgrywek przed czasem zagłosowało 13 z 14 klubów.

Fabian Drzyzga jest siatkarzem Lokomotiwu od 2018 roku. W tym sezonie był kapitanem świeżo upieczonego mistrza kraju. Jego klub jeszcze nigdy nie był zwycięzcą rozgrywek ligowych w Rosji: w 2014 roku wywalczył srebro, z kolei w 2017 roku - brąz. Z kolei sam Drzyzga w przeszłości zdobywał Puchar Challenge w barwach AZS-u Częstochowa. Ma również na koncie srebrny medal Ligi Mistrzów, a także mistrzostwo Polski zdobyte w barwach Asseco Resovii. W 2018 roku wygrał z Olympiakosem Pireus ligę grecką.