Policja opublikowała film z zatrzymania Jonesa. Pokrętne tłumaczenia i płacz gwiazdy UFC (WIDEO)

Sporty walki
Policja opublikowała film z zatrzymania Jonesa. Pokrętne tłumaczenia i płacz gwiazdy UFC (WIDEO)
fot. YouTube
W czwartek nad ranem Jon Jones został zatrzymany w Albuquerque za jazdę pod wpływem alkoholu i nieumyślne użycie broni.

W czwartek nad ranem Jon Jones (26-1, 1 NC, 10 KO, 6 SUB) został zatrzymany w Albuquerque za jazdę pod wpływem alkoholu i nieumyślne użycie broni. Policja opublikowała nagranie z akcji, na którym "Bones" pokrętnie tłumaczy się policjantom, a na końcu wybucha płaczem.

Na początku nagrania widać, jak policjant podchodzi do Jonesa i dokonuje wstępnego rozpoznania. Gwiazdor UFC próbował wytłumaczyć mu, że "nudziło mu się w domu z powodu kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa i dlatego wyszedł na zewnątrz". Powiedział też, że "starał się pomóc bezdomnym, być dla nich miły i traktować jak zwykłych ludzi". Ostatnia z wypowiedzi sprowadziła rzecz jasna na niego krytykę internautów.


ZOBACZ TEŻ: Jones ponownie aresztowany! Kolejne kłopoty z prawem gwiazdy UFC

 

Po chwili zawodnik przyznał się, że pił alkohol, tyle że jego wersja zakładała wypicie wcześniej drinka z wódką. Policjanci znaleźli z kolei przy nim butelkę tequili.

 

 

Jonesowi nie udało się przejść testu trzeźwości, który w USA decyduje o tym czy kierowca może prowadzić pojazd. Najpierw miał problem z przejściem dziewięciu kroków w prostej linii, później nie udało mu się policzyć w dół od 47, a błędy tłumaczył policjantowi tym, że "z racji wykonywanego zawodu przyjmuje wiele ciosów na głowę i pamięć krótkotrwała bardzo u niego szwankuje", a poza tym "jego córka ma dysleksję"...

 

Na koniec problem sprawił mu również alfabet i w konsekwencji został aresztowany. Przy wsiadaniu do radiowozu zawodnik wyraźnie się rozkleił i było słychać, że głos łamie mu się od płaczu.


ZOBACZ TEŻ: Błachowicz skomentował aresztowanie Jonesa. "Znajdź lepszą kryjówkę..."

 

Policjanci zostali wezwani, po tym, jak nieopodal samochodu zawodnika usłyszano strzały. Okazało się, że znaleziono przy nim napoczętą butelkę tequili oraz broń. Nie miał również ważnego ubezpieczenia.

 

32-letni Amerykanin ostatnią walkę dla UFC stoczył w lutym 2020 roku i pokonał wówczas Dominicka Reyesa, po raz kolejny broniąc tytuł kategorii półciężkiej. Przez wielu jest on uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii bez podziału na kategorie wagowe. W następnym pojedynku jego przeciwnikiem może być Jan Błachowicz (26-8, 7 KO, 9 SUB). O ile oczywiście "Bones" po raz kolejny nie przegra sam ze sobą.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie