Szef UEFA: Mamy plan awaryjne na ten sezon, ale musimy czekać, tak jak wszyscy

Piłka nożna
Szef UEFA: Mamy plan awaryjne na ten sezon, ale musimy czekać, tak jak wszyscy
fot. PAP

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin powiedział, że UEFA ma plan A, B i C na dokończenie sezonu. Według niego rozgrywki można wznowić w połowie maja, w czerwcu lub nawet pod koniec czerwca. "Na razie jednak nikt nie wie, kiedy skończy się pandemia" - podkreślił.

W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi "La Repubblica" Ceferin przyznał, że są gotowe różne scenariusze na dokończenie obecnego sezonu piłkarskiego w Europie. Wszystko jednak zależy od sytuacji z koronawirusem.

 

"Nikt nie wie, kiedy skończy się pandemia. Mamy plan A, B lub C, utrzymujemy kontakt z ligami, klubami, stworzyliśmy grupę roboczą. Musimy czekać, tak jak wszystkie inne sektory" - powiedział Słoweniec.

 

Zapytany o możliwe opcje wznowienia sezonu piłkarskiego, Ceferin odpowiedział:

 

"Rozpoczęcie ponownie w połowie maja, w czerwcu lub nawet pod koniec czerwca. Jeśli nam się wówczas nie powiedzie, sezon prawdopodobnie nie zostanie już zakończony".


Zobacz: Aż osiem przypadków koronawirusa w zespole Fabiańskiego? Piłkarze zostali odizolowani

Jak przyznał, jest nawet propozycja zakończenia obecnego sezonu na początku następnego, który w takim przypadku zacząłby się nieco później.

 

"Nie wiedząc jednak, kiedy skończy się pandemia, nie możemy mieć ostatecznego planu" - dodał.

 

W wyniku rozprzestrzeniającego się koronawirusa UEFA postanowiła niedawno przełożyć na 2021 rok mistrzostwa Europy w 12 krajach, dzięki czemu stworzono możliwość dłuższego sezonu ligowego i pucharowego.

 

Na razie jednak nie odbywają się praktycznie żadne rozgrywki piłkarskie, z wyjątkiem trwającej rywalizacji na Białorusi.

 

W Polsce rozgrywki zostały wstrzymane co najmniej do 26 kwietnia.

 

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w piątkowym wywiadzie dla PAP stwierdził, że "dopóki będzie szansa grać, należy ją jak najbardziej wykorzystać". Jego zdaniem jednak lipiec to już raczej za późny termin, choćby z uwagi na kolejny sezon.

 

"Moim zdaniem graniczną datą na dokończenie obecnych rozgrywek w Polsce jest 28 czerwca" - stwierdził Boniek.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze