Wszyscy na bruk! Drastyczny krok władz piłkarskich w Urugwaju

Piłka nożna
Wszyscy na bruk! Drastyczny krok władz piłkarskich w Urugwaju
fot. PAP
Władze urugwajskiego futbolu nie oszczędziły nawet takiej legendy, jaką jest trener Oscar Tabarez.

Najdłużej na świecie pracujący selekcjoner Oscar Tabarez, jego wszyscy współpracownicy ze sztabu reprezentacji Urugwaju oraz prawie wszyscy pracownicy tamtejszego związku piłkarskiego zostali zwolnieni z pracy. Działacze zdecydowali się na tak drastyczny krok w związku z panującą na świecie pandemią koronawirusa - pisze portal sports.yahoo.com. Według oficjalnych danych w Urugwaju zakażone są 274 osoby.

Spośród blisko 400 osób zatrudnionych w Asociacion Uruguaya de Futbol, stanowiska zachowało niewiele. Wśród zwolnionych jest 73-letni Oscar Tabarez, selekcjoner kadry narodowej. Żaden inny trener na świecie nie zachował tego stanowiska tak długo, jak on. W federacji pracował od 1988 roku, reprezentację prowadził w sumie 18 lat.

 

Pierwszy raz Tabarez został selekcjonerem w 1988 roku. Po roku wywalczył z drużyną drugie miejsce w turnieju Copa America. W 1990 roku rozstał się jednak z reprezentacją, by na stanowisko wrócić w roku 2006 i odnosił kolejne sukcesy. Podczas mundialu w RPA w 2010 roku Urugwaj awansował do półfinału mistrzostw świata, a w meczu o trzecie miejsce przegrał z Niemcami. W roku 2011 został mistrzem Ameryki Południowej, a siedem lat później, na mistrzostwach świata w Rosji dotarł do ćwierćfinału.

 

W związku z sytuacją na świecie urugwajskie władze zdecydowały się na drastyczne kroki, o decyzji zwolnienia kilkuset osób poinformowały w specjalnym komunikacie.- Komitet wykonawczy informuje, że z powodu obecnego kryzysu zdrowotnego, który zatrzymał wszelkie aktywności, jest zobowiązany do podjęcia szeregu trudnych decyzji w celu ochrony przyszłości instytucji - czytamy w oświadczeniu, zamieszczonym m.in. na oficjalnym profilu AUF na Twitterze.

 

Federacja poinformowała też, że na czas nieokreślony zawiesza wykonywanie wszelkich umów zewnętrznych.

 

Rozgrywki ligi urugwajskiej, tak jak wszystkie masowe wydarzenia w tym kraju, zostały zawieszone 13 marca do odwołania. Władze zadziałały bardzo szybko, to właśnie tego dnia potwierdzono zakażenie koronawirusem czterech pierwszych osób. Do dzisiaj nie zanotowano przypadków śmiertelnych.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie