Nietypowe porównanie ukraińskiej legendy. "Koronawirus jest jak wybuch w Czarnobylu"

Piłka nożna
Nietypowe porównanie ukraińskiej legendy. "Koronawirus jest jak wybuch w Czarnobylu"
fot. PAP
Andrij Szewczenko porównał pandemię koronawirusa do wybuchu elektrowni w Czarnobylu.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko porównał pandemię koronawirusa do wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu w 1986 roku. Przyznał, że wszyscy zaangażowani w pomoc poszkodowanym są dla niego bohaterami.

Gdyby nie rozprzestrzeniająca się choroba, Szewczenko w najbliższych dniach przebywałby w Polsce, bowiem 31 marca w Chorzowie miał się odbyć towarzyski mecz obu reprezentacji. W obecnej sytuacji pozostał w domu w okolicach Londynu.

 

Zobacz: Piękny gest Milika! Jego restauracja pomoże w walce z koronawirusem

 

„Kiedy byłem dzieckiem, doświadczyłem czegoś podobnego podczas wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. To był trudny czas. Dlatego należy zaufać rządowi i przestrzegać jego wytycznych” – przyznał były napastnik m.in. AC Milan i Chelsea Londyn, który z powodu tragicznych wydarzeń sprzed ponad 30 lat musiał na pewien czas wyprowadzić się z najbliższymi z domu rodzinnego.

 

Znakomity napastnik, a dziś trener ukraińskiej kadry narodowej dodał, że jest pod wrażeniem zaangażowania wszystkich pracowników służby zdrowia, wolontariuszy itd.

 

Zobacz: Były bramkarz Barcelony trafił do szpitala z powodu koronawirusa!

 

„Musimy mieć nadzieję, że wkrótce wszystko się poprawi. Zostańmy w domach i pozwólmy pracować lekarzom, którzy z pielęgniarkami, wolontariuszami i innymi osobami pomagającymi poszkodowanym są prawdziwymi bohaterami. Poza tym pomyślmy o tych ludziach, których moglibyśmy zarazić. Dlatego jeszcze raz apeluję o pozostanie w mieszkaniach” – podkreślił 43-letni Szewczenko, cytowany przez „Sky Sport Italia”.

ch, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie