Prezes Ekstraklasy: Nasza uchwała ma dać klubom szansę na przetrwanie

Piłka nożna
Prezes Ekstraklasy: Nasza uchwała ma dać klubom szansę na przetrwanie
fot. Cyfrasport
- Chcemy dać szansę klubom na przetrwanie tego najtrudniejszego momentu, bo najbliższe dwa, trzy miesiące będą krytyczne – przyznał prezes Ekstraklasy S.A.

Nasza uchwała ma dotyczyć stabilności kontraktowej pomiędzy klubami, a zawodnikami, tak, żeby uspokoić nastroje. I dać szansę klubom na przetrwanie najtrudniejszego momentu – powiedział w Cafe Futbol prezes spółki Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki.

Jednym z gości, z którymi podczas niedzielnego Cafe Futbol połączył się prowadzący Bożydar Iwanow, był prezes spółki Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki. – Wasza uchwała i apel o wsparcie do PZPN, w kontekście pomocy z chęcią wprowadzenia obniżek płac piłkarzy, pojawiły się godzinę po tym, jak dowiedzieliście się o ogłoszeniu pakietu pomocowego PZPN. Wy, jako Ekstraklasa, czekaliście na co pieniądze będą konkretnie wydawane i dopiero potem podleliście tę uchwałę? – zapytał Iwanow.
 
– Prace nad tym dokumentem trwały od dwóch tygodni w ramach grup roboczych, które zostały przeze mnie powołane w ramach sztabu kryzysowego. W tej sprawie wypowiadali się prezesi klubów, prawnicy, jak i dyrektorzy finansowi. I jednogłośnie wszystkie kluby poprosiły Radę Nadzorczą Ekstraklasy o podjęcie tego typu uchwały. Ustalono zasady postępowania z piłkarzami, umożliwiono klubom składanie oświadczeń woli o obniżenie kontraktów o 50 procent, lecz nie mniej, niż do 10 tys. zł miesięcznie. I to jest do momentu, aż wrócimy na boiska z publicznością – wytłumaczył Animucki.
– Skąd się wzięły te kwoty: 50 procent obniżenia umów i płaca minimalna? – dopytał prowadzący CF.
 
– To wynik dyskusji dyrektorów finansowych oraz prezesów. Pod uwagę były brane różne warianty, ale ten daje szanse przede wszystkim na zapewnienie piłkarzom minimalnych wynagrodzeń i ochrony kontraktowej. Ta uchwała w głównej mierze ma dotyczyć stabilności kontraktów pomiędzy klubami, a zawodnikami, tak, żeby uspokoić nastroje. I dać szansę klubom na przetrwanie tego najtrudniejszego momentu, bo najbliższe dwa, trzy miesiące będą krytyczne – przyznał prezes Ekstraklasy S.A.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie