Hitowy transfer Bednorza stanie się faktem! Polak w Zenicie Kazań

Siatkówka
Hitowy transfer Bednorza stanie się faktem! Polak w Zenicie Kazań
fot. Cyfrasport
Jak donosi Przegląd Sportowy, Bartosz Bednorz podpisał dwuletni kontrakt z Zenitem Kazań!

Informacje Polsatu Sport sprzed ponad miesiąca zostały potwierdzone! Jerzy Mielewski na początku lutego w "Prawdzie Siatki" powiedział, że reprezentant Polski trafi do Kazania. "Przegląd Sportowy" w poniedziałek potwierdził te doniesienia. Bartosz Bednorz podpisał dwuletni kontrakt z Zenitem Kazań! Rosyjski gigant lada moment ma oficjalnie ogłosić pozyskanie przyjmujące reprezentacji Polski, który do tej pory występował w barwach Leo Shoes Modena.

Bednorz przez ostatnie dwa lata występował w Modenie, gdzie radził sobie bardzo dobrze, szybko wywalczył miejsce w podstawowej szóstce i stał się liderem, a zarazem jedną z gwiazd zespołu. Nie umknęło to uwadze Zenita Kazań - jednego z najbardziej znanych oraz utytułowanych klubów na świecie.

 

Z transferem Polaka powiązane było odejście z Zenita Cwetana Sokołowa. Bułgarski gwiazdor zasili szeregi Dinama Moskwa, a jego miejsce niejako zajmie właśnie polski siatkarz. Inne są oczywiście pozycje, na których grają obaj zawodnicy, jednak Zenit przesunie Maksima Michajłowa z powrotem na atak.

 

Zobacz: Sokołow opuści Zenit Kazań! Transferowy hit w Rosji

 

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że Bartek już wie, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Oczywiście, nie zdradzę nazwy klubu, musimy poczekać na oficjalny komunikat. Sezon we Włoszech wciąż trwa, być może Bednorz jeszcze będzie grał w tym sezonie w barwach Modeny. A co potem? O tym kibice za jakiś czas się przekonają – powiedział niedawno na łamach "Przeglądu Sportowego", Jakub Michalak, menadżer siatkarza.

 

- Bartosz spędził dwa lata w lidze włoskiej i spisywał się w niej znakomicie. Rosja może sprawić, że stanie się on zawodnikiem jeszcze bardziej wszechstronnym. Może siatkówka jest tam prostsza, bardziej siłowa, ale inny jest też klimat i charakterystyka ligi. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę finanse i fakt, że gra w Zenicie, który jest gigantem, to ogromny prestiż - mówił kilka miesięcy temu Mielewski, zacierający ręce przed hitowym transferem. - Po pierwsze, aspekt sportowy: Kazań to europejski top, a wbrew pozorom to, że mają gorszy sezon, może być Bartoszowi Bednorzowi na rękę. Po drugie, aspekt finansowy: Jeśli odniesiemy się do doniesień prasowych, to kontrakt w Rosji będzie nieporównywalnie wyższy. Po trzecie, zmiana miejsca: Bartek pokazał, że wyjazd zagraniczny wpływa na niego dobrze, więc wyjazd do Rosji też może być dla niego dobry - dodał wówczas Łukasz Kadziewicz.

 

Zobacz także: Nowy pomysł PLS! Siatkarze zagrają w letniej PlusLidze?

 

Taki ruch polecał Bednorzowi także Wilfredo Leon, z którym Bednorz na co dzień walczył o ligowe punkty. Leon, który do Perugii przeprowadził się z Zenita przyznał, że to otworzy polskiemu siatkarzowi wiele drzwi. On wie o tym najlepiej: w Kazaniu spędził przecież kilka lat.

 

W kuluarach mówi się, że Bednorz otrzyma 900 tysięcy euro za sezon.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze