Tokio 2020: Przełomowe informacje! Ustalono nową datę igrzysk olimpijskich

Inne
Tokio 2020: Przełomowe informacje! Ustalono nową datę igrzysk olimpijskich
fot. PAP
Organizatorzy letnich igrzysk olimpijskich w Tokio poinformowali, że przełożona w tym roku z powodu pandemii koronawirusa - największa impreza sportowa na świecie rozpocznie się 23 lipca 2021 roku.

Ważna informacja dotarła do nas z dalekiej Azji! Organizatorzy letnich igrzysk olimpijskich w Tokio poinformowali, że przełożona w tym roku z powodu pandemii koronawirusa - największa impreza sportowa na świecie rozpocznie się 23 lipca 2021 roku.

W ostatni wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski wraz z organizatorami potwierdzili przełożenie igrzysk. Była to sytuacja bezprecedensowa, pierwsza w 124-letniej historii nowożytnego olimpizmu. Teraz ustalono nową datę: impreza odbędzie się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku.

 


Odwołanie pierwotnego terminu imprezy będzie z pewnością ogromnym problemem finansowym dla gospodarzy.

 

Zobacz: Wojtaszek: Jesteśmy po rozmowie z Heynenem na temat przyszłości reprezentacji

 

- Przełożenie igrzysk na kolejny rok to jedyna słuszna decyzja z której należy się cieszyć. Nie można było postąpić inaczej w sytuacji z którą mamy do czynienia. Niestety, Japonia wiele na tym straci. Kalkuluje się, że rząd japoński będzie musiał dołożyć około sześciu miliardów dolarów. Przygotowania jakie poczyniono kosztowały ten kraju już 20 miliardów dolarów. Kolejną sprawą są zobowiązania wobec reklamodawców, partnerów i firm medialnych z których trzeba się wywiązać - mówił w jednym z ostatnich wydań magazynu "Poranek z Polsatem Sport" dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Petruczenko.

 

Igrzyska miały pierwotnie potrwać od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. 16 dni później miały się rozpocząć igrzyska paraolimpijskie.

 

Zobacz: Białorusini nie boją się koronawirusa? „Lepiej umrzeć na stojąco, niż żyć na kolanach”

 

Pandemia wstrzymała niemal wszystkie imprezy sportowe na świecie, w tym zawody kwalifikacyjne do Tokio 2020, dlatego MKOl i japoński rząd zdecydowały o zmianie terminu.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie