Selekcjoner Iranu nie został zwolniony? "Wszystko przez koronawirusa"

Siatkówka
Selekcjoner Iranu nie został zwolniony? "Wszystko przez koronawirusa"
fot. PAP
Igor Kolakovic nie został zwolniony przez irańską federację.

Igor Kolakovic był selekcjonerem Iranu od lutego 2017, a kilka dni temu dowiedzieliśmy się o jego zwolnieniu. Trener postanowił jednak zabrać głos na temat odejścia z reprezentacji. "To nie było zwolnienie, lecz reakcja federacji na kryzys wywołany koronawirusem" - powiedział.

- Czteroletni okres mojej pracy powinien zakończyć się 1 września 2020 roku, po igrzyskach olimpijskich. Po tym czasie chciałem spróbować nowych wyzwań, być może w czołowym klubie europejskim. Po kwalifikacjach olimpijskich stworzyliśmy sobie plan na 2020 rok. Oczywiście, ze względu na pandemię koronawirusa, FIVB przełożyła Ligę Narodów, a kilka dni później przesunięto IO - rozpoczął trener.

 

Kolakovic zastąpił na stanowisku selekcjonera Raula Lozano. Prowadzonej przez niego drużynie nie udało się przebrnąć przez drugą fazę grupową mistrzostw świata w 2018 roku.

 

Zobacz: Wojtaszek: Jesteśmy po rozmowie z Heynenem na temat przyszłości reprezentacji

 

Sukcesu nie udało się również osiągnąć na innej imprezie międzynarodowej - Pucharze Świata w Japonii, którą Iran zakończył na ósmym miejscu. Jednak nie aspekt sportowy był przyczyną rozstania się trenera z federacją.

 

- Zderzyliśmy się więc z rzeczywistością, wedle której nie zagramy ani jednego meczu do końca mojego kontraktu. Pan Amir Khoshabar, który jest członkiem Związku wyjaśnił mi podjęcie decyzji przez Federację w ciężkim czasie. Budżet federacji się uszczuplił, więc prezydent federacji, pan Davarzani poprosił mnie o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Oczywiście zgodziłem się, inaczej byliby zobowiązani płacić mi wypłatę aż do końca umowy. Nie oznacza to jednak, że zostałem zwolniony. Rozstaliśmy się w zgodzie, bo w wypadku zwolnienia Iran byłby zobowiązany wypłacić mi określoną ilość pieniędzy - wyjaśnił Kolakovic.

 

Zobacz: Sokołow opuści Zenit Kazań! Transferowy hit w Rosji oznacza miejsce dla Bednorza?

 

Irańczycy chcą jednak zatrudnić kolejnego zagranicznego trenera z uznanym nazwiskiem, ale dopiero po kryzysie wywołanym pandemią. Iran trafił w turnieju olimpijskim do grupy A, w której rywalami Persów będą między innymi Polacy. Poza tym w sześciozespołowej grupie znalazły się drużyny Japonii, Włoch, Kanady i Wenezueli.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze