Wojtaszek: Jesteśmy po rozmowie z Heynenem na temat przyszłości reprezentacji

Inne
Wojtaszek: Jesteśmy po rozmowie z Heynenem na temat przyszłości reprezentacji
fot. Cyfrasport
Na ten moment tak naprawdę wszystkie ligi zakończyły rozgrywki, prócz ligi włoskiej. To niesamowite jak jeden wirus może wszystko zmienić - przyznał Damian Wojtaszek.

- Przełożenie imprezy w Tokio ma swoje plusy i minusy, ale nasz cel na igrzyska olimpijskie pozostaje ten sam. Chcemy przywieźć medal, najlepiej złoty - powiedział Damian Wojtaszek libero reprezentacji polski podczas poranka z Polsatem Sport.

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa wiele lig na świecie zakończyło rozgrywki we wcześniejszym terminie.

 

- Nie mamy wpływu na decyzję federacji w kwestii dokończenia rozgrywek. Musimy czekać jak sytuacja się rozwinie. Na ten moment tak naprawdę wszystkie ligi zakończyły rozgrywki, prócz ligi włoskiej. To niesamowite jak jeden wirus może wszystko zmienić.

 

 

Jak reprezentant polski oraz zawodnik Vervy Warszawa Orlen Paliwa spędza czas w obecnej sytuacji?

 

- Cieszę się, że mam teraz szansę na to, by spędzić więcej czasu z synem, rodziną. Nie czujemy, że jesteśmy zamknięci w czterech ścianach. Pracujemy nad podtrzymaniem sprawności fizycznej, bo tylko to jesteśmy w stanie zrobić w mieszkaniu. Otrzymujemy treningi rozpisane przez naszego trenera przygotowania z klubu, które cały czas realizujemy. Dostałem też trochę wolnego, gdyż już jestem po rozmowach z Vitalem Heynenem i wiem, jak będzie wyglądała przyszłość reprezentacyjna.

 

Zobacz także: Czy siatkarska Liga Narodów zostanie rozegrana? "FIVB jest zdeterminowana"

 

Z powodu pandemii igrzyska w Tokio zostały przeniesione z 2020 roku na 2021. Dokładny nowy termin nie jest jeszcze znany. Mamy go poznać w ciągu czterech najbliższych tygodni.

 

- Przełożenie imprezy w Tokio ma swoje plusy i minusy, ale nasz cel na Igrzyska Olimpijskie pozostaje ten sam. Chcemy przywieźć medal, najlepiej złoty. Mamy młodą kadrę. Doszedł do nas Wilfredo Leon, który będzie miał szanse na zgranie się z zespołem czy rozgrywającym. Teoretycznie ten rok nas umocni. Tak do tego podchodzimy. Jednak trzeba brać pod uwagę, że przygotowywaliśmy się na Tokio 2020. My czy inni sportowcy, ciężko pracowaliśmy nad formą, kwalifikacją.

 

16 marca została oficjalnie przełożona Siatkarska Liga Narodów 2020. W Polsce turnieje męskiego VNL miały się odbyć w Krakowie (22-24

maja) i Łodzi (5-7 czerwca). Nowy termin nie jest jeszcze znany.

 

- Obserwujemy co się dzieje na świecie z koronawirusem. Jeżeli liczby zakażeń zaczną spadać i sytuacja się unormuje, to Heynen planuje zrobić na przełomie maja pierwszy obóz, a na przełomie czerwca drugi. Moglibyśmy się spokojnie przygotować. Trener Biało-Czerwonych chciałby wystartować w Lidze Narodów w najmocniejszym składzie. Ma nie być to szeroka kadra 24-osobowa, 25-osobowa tylko ma być to około 17 zawodników. Po takiej przerwie, rozłące z siatkówką wszystkie reprezentacje będą chciały zagrać najsilniejszym składem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie