Wściekły Khabib wypadł z UFC 249? Organizacja szuka nowego rywala dla Fergusona

Sporty walki
Wściekły Khabib wypadł z UFC 249? Organizacja szuka nowego rywala dla Fergusona
fot. PAP
UFC 249 odbędzie się bez Khabiba Nurmagomedova?

Walka Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem na UFC 249 miała być hitem wiosny w mieszanych sztukach walki, jednak mimo prób szefa organizacji Dany White'a, wydarzenie może nie dojść do skutku. Dagestańczyk jest wściekły z przebiegu wydarzeń, czy gala odbędzie się bez jego udziału?

- UFC przekazało nam, że walka na 100% nie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Nową lokalizacją miały być Zjednoczone Emiraty Arabskie. Polecieliśmy tam, ale po lądowaniu dowiedzieliśmy się, że granice zostaną zamknięte. Nikt nie mógłby tu wlecieć, ani wylecieć. Wróciliśmy więc do Rosji, aktualnie jestem w Dagestanie i tutaj przygotowuje się do walki, chociaż nie wiem po co - opowiedział o swojej sytuacji Khabib podczas nagrania na żywo na swoim Instagramie. Jego wypowiedź została przetłumaczona przez portal RT.com.

 

Zobacz: Błachowicz skomentował aresztowanie Jonesa. "Znajdź lepszą kryjówkę..."

 

Czyżby gala miała odbyć się bez udziału największej gwiazdy? Jeszcze do niedawna White zapewniał, że znalazł miejsce, w którym wydarzenie może dojść do skutku.

 

- Usłyszałem, że zamierzają zorganizować galę beze mnie. Proszę bardzo. Wiem, że zawodnicy muszą wykarmić swoje rodziny. Potrzebują pieniędzy. Podobno szukają nowego rywala dla Tony'ego, ponieważ on jest w Stanach Zjednoczonych, a ja w Rosji - przecież nie z własnej woli. Wszystko konsultowaliśmy z UFC. Nie wiem co się dzieje. Ciężko jest trenować i walczyć z wagą, kiedy cały świat się zamknął i nie wiadomo co będzie jutro - zakończył Khabib.

 

Zobacz: McGregor nokautuje... koronawirusa

 

Organizacja UFC jest jedną z ostatnich, która próbuje organizować swoje wydarzenia w dobie koronawirusa i masowego odwoływania sportowych eventów. White zmuszony był zrezygnować z trzech zaplanowanych na wiosnę wydarzeń, jednak hitową galę UFC 249, zaplanowaną na 18 kwietnia zamierza zorganizować mimo wszystko.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze