Kosmiczne żądania Neuera! Bayern nie chce się zgodzić

Piłka nożna
Kosmiczne żądania Neuera! Bayern nie chce się zgodzić
fot. PAP
Kosmiczne żądania Neuera! Bayern nie chce się zgodzić

Trochę niespodziewanie możemy być świadkami sagi transferowej z udziałem Manuela Neuera. Podpisanie przez niego kontraktu z Bayernem Monachium miało być formalnością, jednak na horyzoncie pojawiły się problemy. Dotyczą one szczególnie długości umowy.

Kontrakt 34-latka wygasa latem 2021 roku, więc to odpowiedni czas dla mistrzów Niemiec, by negocjować z nim jego przedłużenie. W razie niepowodzenia zostawia się przecież furtkę na ewentualny zarobek, jednak w Monachium chyba nikt nie brał pod uwagę takiej opcji. Sytuacja się jednak komplikuje z dnia na dzień. Neuer ma bowiem swoje propozycje, na które nie chcą przystać działacze monachijskiego klubu.

 

Ostatnio mówiło się, że Bayern proponuje mu dwuletnią umowę, podczas gdy bramkarz chciałby związać się trzyletnim kontraktem. "Kicker" poszedł jednak o krok dalej. Według najnowszych doniesień, Neuer liczy na umowę do... 2025 roku! W chwili zakończenia kontraktu miałby 39 lat, czyli tyle samo, ile Oliver Kahn, kiedy kończył karierę. To jest główny argument agenta zawodnika.

 

Zobacz także: Hitowy transfer stanie się faktem?! "Szanujemy decyzję piłkarza"

 

Neuer nie ukrywa, że chciałby zakończyć karierę w Bayernie, dlatego długość kontraktu ma dla niego ogromne znaczenie. Mimo to przyznawanie pięcioletnich umów 34-latkowi nie jest popularną metodą w świecie piłki nożnej.

 

Bayern nie chce przystać na to choćby ze względu na zakontraktowanie Aleksandra Nubela, który od przyszłego sezonu zamieni Schalke na właśnie Monachium. Już teraz mówi się o tym, że Chelsea bacznie przygląda się sytuacji Neuera. Mimo to "Kicker" dodaje, że w razie fiaska negocjacyjnego, bramkarz mistrzów Niemiec odejdzie z klubu dopiero po wygaśnięciu umowy w 2021 roku.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie