Prezes Wisły Płock: Wynagrodzenia zmniejszamy o połowę

Piłka nożna
Prezes Wisły Płock: Wynagrodzenia zmniejszamy o połowę
fot. Cyfrasport
Piłkarze oraz sztab szkoleniowy Wisły Płock zgodzili się na obniżenie zarobków o połowę, ze względu na pandemię koronawirusa.

W związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek ekstraklasy oraz w trosce o stabilność finansową spółki Wisła Płock podjęto decyzję o zmniejszeniu wynagrodzeń piłkarzy pierwszego zespołu o połowę.

„W tej kryzysowej sytuacji zagrażającej funkcjonowaniu klubów piłkarskich nasz zespół wykazał się zrozumieniem. Szybko też doszliśmy do porozumienia. Aktualnie wprowadzamy plan oszczędnościowy, wszystkie wynagrodzenia zmniejszamy o połowę, co ma na celu przetrwanie tego bardzo ciężkiego okresu" - powiedział prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

 

Płoccy piłkarze ostatni trening przeprowadzili 6 marca. Od tego dnia przebywają w domach, gdzie trenują indywidualnie według wskazań sztabu szkoleniowego.


Boniek wystosował list do piłkarzy ekstraklasy

 

We wtorek zarząd klubu, po wspólnych ustaleniach, zarówno z samymi zawodnikami, jak i szkoleniowcem Radosławem Sobolewskim zadecydował, że podstawowe wynagrodzenie wszystkich członków drużyny oraz pierwszego trenera zostanie obniżone o połowę.

 

Decyzja o niższym wynagrodzeniu obowiązywać będzie do czasu rozegrania pierwszego z zaległych spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy, bądź do dnia 30 czerwca 2020 roku. Jak zapewnia zarząd klubu, obniżenie podstawowych pensji członków drużyny to próba wyjścia z trudnej sytuacji i zminimalizowania strat związanych z aktualnym brakiem przychodów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie