Wynagrodzenie Brzęczka obniżone ze względu na koronawirusa

Piłka nożna
Wynagrodzenie Brzęczka obniżone ze względu na koronawirusa
fot. Cyfrasport
Jerzy Brzęczek sam zgłosił się do Zbigniewa Bońka i zaproponował okresową obniżkę pensji.

Trenerzy piłkarskich reprezentacji Polski będą mieli obniżone wynagrodzenie do lipca, aby odciążyć budżet PZPN w dobie pandemii koronawirusa. Informację potwierdził we wtorek prezes Zbigniew Boniek.

Szkoleniowcy z największymi kontraktami zgodzili się na największe obniżki. Tylko połowę wynagrodzenia od kwietnia do lipca będzie pobierał m.in. selekcjoner seniorskiej kadry mężczyzn Jerzy Brzęczek.

 

- Inicjatywa obniżki zarobków wyszła od trenerów. Muszę powiedzieć, że w przypadku selekcjonera Brzęczka, to Jurek sam do mnie zadzwonił. Powiedział, że absolutnie rozumie sytuację, okres jest trudny i jest absolutnie gotowy na ten ruch. Nie było żadnego problemu - powiedział Interii Boniek.

 

Boniek wystosował list do piłkarzy ekstraklasy

 

Światowy kryzys związany z koronawirusem doprowadził do wstrzymania niemal wszystkich imprez sportowych, w tym rozgrywek piłkarskich. PZPN poniósł stratę m.in. z powodu odwołania zaplanowanych na marzec towarzyskich spotkań Biało-Czerwonych z Finlandią i Ukrainą.

 

- Pamiętajmy, że PZPN na epidemii koronawirusa stracił jeszcze więcej niż kluby. Licząc lekko i na szybko, nasze straty związane z nierozegraniem marcowo-czerwcowych czterech meczów reprezentacji Polski to około 50 mln zł - dodał Boniek.

 

Na razie nie wiadomo, kiedy jakiekolwiek rozgrywki zostaną wznowione. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała o przełożeniu o rok zaplanowanych ma 12 czerwca - 12 lipca mistrzostw Starego Kontynentu.

 

Na całym świecie potwierdzono już ponad 810 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a z jego powodu zmarło prawie 40 tysięcy osób.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie