Ekstraliga rugby: Koniec sezonu, nie wyłoniono mistrza Polski

Inne
Ekstraliga rugby: Koniec sezonu, nie wyłoniono mistrza Polski
fot. PAP
Sezon ekstraligi rugby z powodu pandemii koronawirusa został zakończony.

Sezon ekstraligi rugby z powodu pandemii koronawirusa został zakończony - ogłosił we wtorek wieczorem zarząd Polskiego Związku Rugby. Postanowiono nie wyłaniać mistrza Polski w sezonie 2019/2020.

"Zarząd PZR po konsultacjach z przedstawicielami środowiska rugby, a zwłaszcza klubów ekstraligi, I oraz II ligi, uznał, że rozgrywki ekstraligi zostają zakończone z dniem 31 marca bez rozstrzygnięcia" - można przeczytać w komunikacie opublikowanym we wtorek w nocy.

 

Według informacji w nim przekazanej ma też zostać skierowany wniosek do Komisji Gier i Dyscypliny o ustalenie klasyfikacji końcowej.

 

Po przerwie zimowej zdołano rozegrać jedną kolejkę najwyższej klasy rozgrywkowej (Arka Gdynia – Ogniwo Sopot 5:56, Edach Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 10:6, Juvenia Kraków - Skra Warszawa 9:15). Nie rozegrały wiosną meczu ligowego Lechia Gdańsk i Master Pharm Rugby Łódź, których pojedynek najpierw był przełożony, a w rezultacie nie odbędzie się. Z kolei Awenta Pogoń Siedlce w 10. serii pauzowała.

 

Wówczas w tabeli prowadził Master Pharm Rugby, który zgromadził 37 punktów, drugie było Ogniwo Sopot (mistrz Polski w 2019 roku) - 35, a trzecia Awenta Pogoń Siedlce - 30.

 

W sezonie 2019/2020 wszystkie drużyny, bez względu na miejsce w końcowej tabeli i tak miały zapewniony udział w rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym. W trakcie przerwy zimowej dokonano bowiem zmiany w regulaminie. Usunięto punkt mówiący o tym, że dziewiąty zespół w końcowej tabeli ma zagrać mecz barażowy o utrzymanie z mistrzem pierwszej ligi. Wiąże się to z faktem, że w sezonie 2020/2021 w ekstralidze ma grać 10 drużyn (w tym było dziewięć).

 

Nadal nie wiadomo kto awansuje do ekstraligi. Decyzja dotycząca zakończenia sezonu nie dotyczy bowiem - jak na razie - pierwszej ligi. Prowadzi w niej Sparta Jarocin.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze