Piłkarz Bayernu ukarany za oddalenie się od miejsca zamieszkania

Piłka nożna
Piłkarz Bayernu ukarany za oddalenie się od miejsca zamieszkania
fot. PAP
Jerome Boateng został ukarany finansowo przez Bayern Monachium.

Piłkarz Jerome Boateng został ukarany finansowo przez Bayern Monachium, ponieważ mimo zakazu oddalił się od swojego miejsca zamieszkania. Takie ograniczenia spowodowane są szerzącym się na świecie koronawirusem. 31-letni obrońca wyjechał bez pozwolenia z miasta.

"Jerome nie przestrzega zasad nałożonych przez klub, które zostały ustalone z władzami landu i są zgodne z zaleceniami służb medycznych. Z tego powodu Bayern postanowił ukarać piłkarza finansowo" - napisano w specjalnie wydanym komunikacie. Nie poinformowano o wysokości kary.

 

Piłkarz nie zgadza się z takim postanowieniem klubu. "Akceptuję każdą karę, jeśli ma jakieś podstawy. Zgadzam się z tym, że popełniłem błąd nie informując klubu o moich zamiarach, ale w takim momencie miałem w głowie jedynie mojego syna. On miał problemy zdrowotne" - tłumaczył Boateng i dodał: "On mnie potrzebował, a w takich momentach rzucam wszystko i nie patrzę na konsekwencje. Chciałbym zobaczyć ojca, który w takim momencie nie jest u boku swojego 4-letniego dziecka. Jeśli za coś takiego zostałem ukarany, to uważam to za smutne".

Wszystkie europejskie ligi - poza białoruską - są obecnie zawieszone. W wielu krajach obowiązuje zakaz przemieszczenia się, a rządy namawiają obywateli do maksymalnego ograniczania kontaktów z innymi osobami. Pandemia koronawirusa objęła cały świat, a zarażonych jest już prawie milion osób. Zmarło blisko 50 tys. Najgorsza sytuacja jest obecnie w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze