Były asystent Nawałki został ambasadorem Wisły Kraków

Piłka nożna
Były asystent Nawałki został ambasadorem Wisły Kraków
fot. Cyfrasport
Trener Bogdan Zając, były asystent selekcjonera Adama Nawałki w reprezentacji Polski, został pierwszym ambasadorem emisji akcji Wisły Kraków.

Trener Bogdan Zając, były asystent selekcjonera Adama Nawałki w reprezentacji Polski, został pierwszym ambasadorem emisji akcji Wisły Kraków. Zając występował w Wiśle w latach 1995-2003.

Od jakiegoś czasu trwa emisja akcji Wisły Kraków, których sprzedaż ma pomóc w przetrwaniu zasłużonemu klubowi. Jak ogłosiła w czwartek „Biała Gwiazda”, pierwszym ambasadorem emisji akcji został Bogdan Zając. To szkoleniowiec, który przez kilka lat był asystentem selekcjonera Adama Nawałki w reprezentacji Polski. Wcześniej z Nawałką pracował w GKS Katowice i Górniku Zabrze, później – w Lechu Poznań. W 2018 roku Zając mógł poprowadzić Wisłę, ale odmówił.

 

– Chcieli mnie i to bardzo. To była tylko moja decyzja. Gdybym powiedział, że chcę być trenerem Wisły, to bym nim wtedy został. To była bardzo konkretna propozycja i potrzeba było tylko akceptacji. Mieliśmy jednak z Nawałką plany związane z reprezentacją – przyznał później w „Gazecie Krakowskiej”.

 

"Wiślacka społeczność po raz kolejny udowadnia, że Wisła to coś więcej niż zwykły klub. Aakcje zakupiło 6445 inwestorów, a zebrany kapitał wynosi 1 986 100 zł! Do końca zbiórki pozostało 12 dni. Pokażmy wspólnie, że Nigdy Nie Zginie!" - czytamy na stronie internetowej klubu.

 

 

Zając występował w Wiśle w latach 1995-2003. Dołączył do zespołu, gdy ten rywalizował w II lidze. Wcześniej grał w klubie JKS 1909 Jarosław, którego jest wychowankiem. Gdy opuszczał Reymonta, miał na koncie dwa mistrzostwa, Puchar Polski, Puchar Ligi i Superpuchar. Następnie był zawodnikiem Zagłębia Lubin i Widzewa Łódź, austriackiego FC Karnten, cypryjskiego Naa Salamis oraz chińskiego Shenzhen Kingway. Karierę zakończył w 2009 roku. W reprezentacji Polski zagrał jeden mecz.

 

Zobacz: Piłkarz MLS zakażony koronawirusem! Polak w gronie zagrożonych

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła zajmuje obecnie trzynaste miejsce.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze