Piłkarz Legii: Zawsze chciałem zagrać w Juventusie

Piłka nożna
Piłkarz Legii: Zawsze chciałem zagrać w Juventusie
fot. CyfraSport
Walerian Gwilia przyznał, że marzył o grze w Juventusie.

Każdego dnia próbuję stawać się lepszym piłkarzem. Teraz też mam przed sobą szereg celów. Chcę wygrać puchar, mistrzostwo, zagrać w Europie – przyznał pomocnik Legii Warszawa Walerian Gwilia.

W okresie ogłoszonej w Polsce epidemii koronawirusa wszyscy ludzie mają dużo więcej czasu na przemyślenia dotyczące naszego życia - także zabiegani zazwyczaj piłkarze. Jednym z najbardziej oczytanych zawodników PKO BP Ekstraklasy jest Walerian Gwilia, który latem zamienił Górnik Zabrze na Legię Warszawa. Co on sądzi na temat obecnej sytuacji?


– W hierarchii ważności na początku powinniśmy postawić zdrowie. Wychodzę z prostego założenia: masz zdrowie - możesz wszystko. Nie masz - nie możesz nic. To postawiłbym na pierwszym miejscu, wszystko inne zaczyna się od tego. Bardzo troszczę się także o swoich bliskich i nie wstydzę się tego okazywać. Pewnie dlatego niektórzy myślą, że jestem bardziej rodzinny niż pozostali, ale chyba każdy kocha swoją rodzinę – stwierdził gruziński zawodnik Legii w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu.

 


Środkowy pomocnik Legii opowiedział także o swoich celach i ambicjach. Sporą niespodzianką może być fakt, że największym marzeniem byłego piłkarza ukraińskiego Metalurga Zaporoże, białoruskiego BATE Borysów czy szwajcarskiej Luzerny są występy w słynnym włoskim klubie – Juventusie Turyn.

 

Zobacz: "Polski Messi" wyjaśnił wściekłość żony po żonglerce. "Telewizor..."


– Każdego dnia próbuję stawać się lepszym piłkarzem i dbać o to, żeby być szczęśliwym dzisiaj. Nie patrz tylko na szczyt góry, ale ciesz się też drogą, bo na niej jest wiele pięknych widoków. Jasne, że mam wielkie marzenia, od dziecka na przykład chciałem zagrać dla Juventusu. To raczej będzie trudne, ale piękno życia polega na tym, że wszystko jest możliwe. Teraz też walczę i mam przed sobą szereg celów. Chcę wygrać z Legią Puchar Polski, mistrzostwo, zagrać w Europie – przyznał 25-latek.


Legia jest obecnie liderem PKO BP Ekstraklasy.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze