Piłkarz MLS zakażony koronawirusem! Polak w gronie zagrożonych

Piłka nożna
Piłkarz MLS zakażony koronawirusem! Polak w gronie zagrożonych
fot. Polsat Sport
Jeden z piłkarzy Philadelphia Union przeszedł pozytywny test na koronawirusa.

Po kilku przypadkach wśród koszykarzy NBA, media ujawniły pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Major League Soccer. Pozytywny test na obecność wirusa ogłoszono w szeregach Philadelphii Union.

Piłkarzem Union jest Kacper Przybyłko, ale klub nie podał nazwiska zakażonego. Na szczęście choroba COVID-19 ma w jego przypadku łagodny przebieg.

 

 

- Personel medyczny klubu współpracuje z lekarzami z Crozer-Keystone Health System, aby wyleczyć piłkarza zmagającego się z COVID-19. Doświadczył łagodnych objawów, czuje się dobrze i przestrzega zasad izolację. Innych przypadków nie zidentyfikowano - napisano w komunikacie klubu.

 

Rozgrywki MLS zostały zawieszone do 3 kwietnia, jednak sportowym epicentrum koronawirusa w Stanach Zjednoczonych była do tej pory NBA. Zarażeni SARS-CoV-2 byli między innymi Kevin Durant oraz Rudy Gobert, jednak większość zawodników została już wyleczona.

 

Zobacz: Piękny gest Coutinho! Piłkarz Bayernu rozdał 20 ton produktów

 

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych się jednak drastycznie pogarsza. Co najmniej 884 osoby zmarły w środę w USA z powodu koronawirusa, zwiększając bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 w tym kraju do 5116 osób - wynika z danych prestiżowego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland.

 

Według prognoz Białego Domu COVID-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń. Telewizja CNBC zauważa, że to liczby przekraczające sumę zabitych Amerykanów w wojnie koreańskiej (1959-53) i w wojnie w Wietnamie (1955-75).

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie