Ancelotti: Piłkarze potrzebują 15 dni, by wrócić do formy

Piłka nożna
Ancelotti: Piłkarze potrzebują 15 dni, by wrócić do formy
fot. PAP
Carlo Ancelotti.

Przerwa w rozgrywkach piłkarskich spowodowana koronawirusem trwa w najlepsze. Chociaż nie nie wiemy, kiedy piłkarze wrócą do gry, wiemy ile im taki powrót zajmie. Zdaniem menedżera Evertonu Carlo Ancelottiego zawodnik potrzebuje 15 dni, by odbudować swoją formę.

W piątek kluby Premier League mają rozmawiać z władzami rozgrywek w sprawie kolejnej zmiany terminu wznowienia meczów. Obecnie liga angielska ma wrócić do gry 30 kwietnia.

 

- Zobaczymy co, wyniknie z tych rozmów. Najważniejsze, by wszystkie zespoły wróciły w tym samym czasie. Nikt nie będzie miał wtedy fizycznej przewagi nad resztą stawki – powiedział Ancelotti.

 

Włoski szkoleniowiec zauważył, że rozbrat z piłką wpłynie na wszystkie zespoły. Nie ma więc, znaczenia jak długa jest ta przerwa, ponieważ każdy będzie musiał budować swoją formę od początku. Zdaniem menedżera Evertonu potrzeba na to ponad dwa tygodnie.

- To nieistotne, jak długo potrwa przerwa od treningów. W dzisiejszych czasach piłkarze mogą wrócić do formy w 15 dni. Wiem, że to długo, ale piłkarze potrzebują chwili czasu po dwóch miesiącach odpoczynku. Oczywiście taki gracz nie będzie gotowy do gry w stu procentach, ponieważ potrzebuje regularnej gry do osiągnięcia maksimum swoje formy – dodał.

 

- Wszystkie zespoły będą w takiej samej kondycji. Formę będziemy budować przez rozgrywanie spotkań – zaznaczył.

 

Oprócz ewentualnego przełożenia Premier League, możliwa jest decyzja o grze w odizolowanym miejscu. Piłkarze udaliby się do wspólnego ośrodka, gdzie zaległe mecze wyglądałby jak wielki turniej.

 

- Granie za zamkniętymi drzwiami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, jeśli jest konieczne i bezpieczne, to powinno być rozważone – podsumował.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie