Klub Fortuna 1 Ligi obniża wynagrodzenia nawet o połowę

Piłka nożna
Klub Fortuna 1 Ligi obniża wynagrodzenia nawet o połowę
fot. CyfraSport
Fragment meczu Stali Mielec z GKS-em Jastrzębie

Kolejny polski klub piłkarski obniża wynagrodzenia. Tym razem chodzi o występujący w Fortuna 1 Lidze zespół GKS 1962 Jastrzębie, który poinformował, że pensje zostaną zredukowane od 25% do 50%.

- Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia zarówno z drużyną, jak i pozostałymi pracownikami klubu, którzy wykazali się dużym zrozumieniem całą sytuacją. Negocjacje poszły bardzo sprawnie, czym jesteśmy wspólnie z wiceprezesami, jako cały zarząd klubu, bardzo pozytywnie zbudowani. Taka postawa naprawdę napawa dumą i pokazuje, że wszystkim na GKS-ie Jastrzębie bardzo zależy - mówi cytowany przez oficjalną stronę GKS-u Jastrzębie Dariusz Stanaszek.

 

Zarząd Lechii obniżył swoje wynagrodzenia o 50 procent

 

W komunikacie na oficjalnym portalu, GKS poinformował, że po rozmowach ze sztabem szkoleniowym, radą drużyny, zawodnikami oraz pracownikami szczebla administracyjnego klubu, zgodnie postanowiono, że w związku z zaistniałą na całym świecie sytuacją, która dotknęła także kluby sportowe i przedsiębiorstwa je wspierające, wynagrodzenia zostaną obniżone od 25% do 50%. Wynagrodzenia zawodników oraz pracowników szczebla administracyjnego, których pensja jest na poziomie minimalnym według klubowej siatki płac, mają pozostać niezmienione.

 

Do całej sytuacji odniósł się także kapitan GKS-u Jastrzębie, Kamil Szymura.

 

- Wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy klubu są świadomi, jakie piętno na działalności GKS-u odciska koronawirus. Dlatego też wszyscy razem, bez wyjątku, solidaryzujemy się z klubem w tych ciężkich czasach i postanowiliśmy obniżyć swoje kontrakty na tyle, na ile każdemu indywidualnie pozwala sytuacja. Mamy jednak nadzieję, że wszystko jak najszybciej wróci do normalności i będziemy mogli dokończyć rozgrywki ligowe, żeby wszystkie rozstrzygnięcia zapadły na boisku. Zachęcam także do dbania o siebie i swoich bliskich, i zostania w domu - dodaje Szymura.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie