Niektóre kraje zrezygnują z organizacji Euro 2021?

Piłka nożna
Niektóre kraje zrezygnują z organizacji Euro 2021?
fot. PAP
Po przełożeniu o rok piłkarskich mistrzostw Europy UEFA rozmawia z gospodarzami o planie gry

Po przełożeniu o rok piłkarskich mistrzostw Europy UEFA rozmawia z gospodarzami o planie gry. "Chcielibyśmy, by format turnieju pozostał bez zmian. Rozmawiamy ze wszystkimi dwunastoma gospodarzami i sprawdzamy możliwości" - napisano w wydanym komunikacie.

Impreza ma się odbyć między 11 czerwca a 11 lipca 2021. W planie było jej rozegranie w dwunastu miastach dwunastu federacji zrzeszonych w UEFA. Centrala chce, by nie tylko gospodarze pozostali bez zmian, ale i rozkład meczów.

 

"Każdy z gospodarzy musi teraz potwierdzić w UEFA, że nadal chce gościć mecze. Jeśli ktoś chce z tego prawa zrezygnować ma odpowiedni termin, by się zgłosić do centrali. Z tego co wiem, obecnie jest branych pod uwagę wiele scenariuszy" - powiedział w wywiadzie "Welt am Sonntag" były niemiecki piłkarz Philipp Lahm, który był ambasadorem imprezy z ramienia Monachium.

 

Zobacz: Iwanow: Futbol w czasie chaosu. Pytania bez odpowiedzi

 

Obok stolicy Bawarii mecze mają się odbyć w Rzymie, Baku, St. Petersburgu, Kopenhadze, Londynie, Glasgow, Amsterdamie, Bukareszcie, Bilbao, Dublinie i Budapeszcie. Możliwe jednak, że z powodu pandemii koronawirusa niektóre miasta nie będą w stanie lub nie będą chciały rozgrywać u siebie spotkań mistrzostw Europy.

 

Polska ma grać w grupie E razem z Hiszpanią, Szwecją i drużyną, która wygra mecze barażowe. Spotkania miały być rozgrywane w Dublinie i Bilbao.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze