Kibice Widzewa Łódź zebrali ponad 140 tys. zł na pomoc szpitalom

Piłka nożna
Kibice Widzewa Łódź zebrali ponad 140 tys. zł na pomoc szpitalom
fot. PAP
Kibice Widzewa Łódź zebrali ponad 140 tys. zł w zorganizowanej przez siebie w intrenecie akcji na rzecz pomocy szpitalom w walce z epidemią koronawirusa.

Kibice Widzewa Łódź zebrali ponad 140 tys. zł w zorganizowanej przez siebie w intrenecie akcji na rzecz pomocy szpitalom w walce z epidemią koronawirusa. Pierwsza partia najbardziej potrzebnego obecnie sprzętu ochronnego dotarła już do placówek medycznych w woj. łódzkim.

Początkowo fani lidera piłkarskiej 2. ligi w internetowej zbiórce "Widzew dla szpitali" zamierzali pozyskać 19100 zł na środki ochrony osobistej niezbędne w szpitalach do skutecznej walki z trwającą epidemią. Ta kwota miała symbolicznie nawiązywać do daty założenia klubu z Łodzi, który w przeszłości czterokrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju. Cel udało się osiągnąć w niespełna dobę, więc kolejnym wyzwaniem dla sympatyków było uzbieranie 110 tys. zł, co z kolei wiązało się z przypadających na ten rok obchodami 110-lecia istnienia Widzewa.

 

"Postawiliśmy sobie ambitny cel, na którego zrealizowanie potrzebowaliśmy tygodnia. Ale akcja trwa dalej i nadal zbieramy pieniądze. Zabieramy się też do realnej pomocy i zakupiliśmy już materiały za niespełna 100 tys. zł. To m.in.: 20 tysięcy maseczek oraz kombinezony, przyłbice, rękawiczki, ochraniacze, płyny do dezynfekcji i mydła, kremy do rąk" – tłumaczył Maciej Malesa ze stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa".


CZYTAJ TEŻ: Wielki gest Xaviego. Przekazał fortunę na walkę z koronawirusem

 

Zakupiony sprzęt ochronny kibice dostarczają obecnie do wytypowanych w ramach akcji trzynastu szpitali w regionie, ale zbiórka pieniędzy trwa dalej. W tej chwili łączna zebrana kwota przekroczyła już 140 tys. zł.

 

Oprócz fanów, w pomocową akcję zaangażowali się też obecni i byli piłkarze Widzewa, m.in. Marcin Robak, Bartłomiej Pawłowski, Rafał Augustyniak. Do tej pory w zbiórce wzięło udział ponad dwa tysiące darczyńców, w tym współpracujące z klubem firmy i fankluby.

 

"Na naszych kibiców zawsze można liczyć. Jestem dumna z tego, że zorganizowali tę zbiórkę i dziękuję całej widzewskiej społeczności za wielkie zaangażowanie w realizację tak ważnego i pięknego celu. Trudno powiedzieć, kiedy uda nam się pokonać koronawirusa, ale jestem pewna, że dzięki takim działaniom będziemy w stanie tego dokonać" - podkreśliła prezes łódzkiego klubu Martyna Pajączek, która również wsparła akcję "Widzew dla szpitali".

 

Zbiórka ma trwać jeszcze co najmniej przez trzy tygodnie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze