Kolejny klub Ekstraklasy ogłasza obniżenie pensji

Piłka nożna
Kolejny klub Ekstraklasy ogłasza obniżenie pensji
fot. Cyfrasport
Kolejny klub Ekstraklasy ogłasza obniżenie pensji

Wisła Kraków jest kolejnym klubem PKO BP Ekstraklasy, który ogłosił obniżenie pensji w związku z epidemią koronawirusa. W piątek to samo zrobiła Pogoń Szczecin, a jeszcze wcześniej – Wisła Płock.

W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków ogłosiła dobrowolną redukcję wynagrodzeń pracowników klubu. Obniżki objęły ponad trzydziestu zawodników pierwszej drużyny, członków sztabu szkoleniowego, a także władz Wisły.

„Przed nami ponownie trudny czas i wszyscy muszą być gotowi na wyrzeczenia. Udana, za sprawą kibiców, emisja akcji, która trwa i w dalszym ciągu przyciąga nowych akcjonariuszy, a także postawa drużyny, nieustające zaangażowanie pracowników oraz dalsza determinacja przyszłych właścicieli, to aspekty warunkujące przeżycie klubu” – stwierdził pełniący obowiązki prezesa Wisły Piotr Obidziński.

Zgodnie z rekomendacją Ekstraklasy S.A., piłkarze czy trenerzy „Białej Gwiazdy” zrzekli się połowy pensji, ale miesięcznie na ich konta nie wpłynie mniej niż 10 tys. zł. Ustalenia te mają być wiążące do końca zawieszonego obecnie sezonu lub do ewentualnego wznowienia rozgrywek Ekstraklasy.

„Pomimo trudnej sytuacji - i dzięki postawie zespołu - włodarze Wisły dokładają wszelkich starań, aby ochronić pozostałych pracowników Klubu i w miarę możliwości uniknąć redukcji kadrowych, a negatywne skutki pandemii ograniczyć do minimum” – czytamy na stronie internetowej Wisły.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła zajmuje obecnie trzynaste miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie