Polski Związek Biathlonu ma nowego prezesa

Zimowe
Polski Związek Biathlonu ma nowego prezesa
fot. PAP
Dotychczasowa szefowa związku Dagmara Gerasimuk została 1 marca pierwszym w historii dyrektorem rozwoju Międzynarodowej Unii Biathlonu

Zbigniew Waśkiewicz został wybrany prezesem Polskiego Związku Biathlonu podczas sobotniego nadzwyczajnego zjazdu federacji, zorganizowanego w systemie online. Był jedynym kandydatem, poparł go komplet 36 głosujących.

Wybory w połowie kadencji były konieczne ponieważ dotychczasowa szefowa związku Dagmara Gerasimuk została 1 marca pierwszym w historii dyrektorem rozwoju Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) i musiała złożyć rezygnację z funkcji w Polsce.

 

Waśkiewicz, wraz z dotychczasowym zarządem, będzie rządził do końca obecnej kadencji, do 2022 roku.

 

ME w biathlonie: Polacy bez sukcesów w sprincie

 

Gerasimuk była prezesem od czerwca 2014, kiedy zastąpiła Waśkiewicza, który kierował federacją przez osiem lat, a zrezygnował obejmując funkcję prezesa piłkarskiego Górnika Zabrze. Ponownie została wybrana w 2018 roku.

 

Waśkiewicz w przeszłości najpierw był przez dwa miesiące wyznaczonym przez ministra sportu kuratorem związku, a od 30 września 2006 - przez dwie kadencje - prezesem. Łączył przez większość tego okresu kierowanie federacją i katowicką AWF, której był rektorem. Obecnie nadal jest pracownikiem naukowym uczelni, ostatnio pełnił funkcję dyrektora sportowego PZBiath.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze