Co dalej z rozgrywkami Bundesligi? "Niemcy bardzo chcą dokończyć sezon"

Piłka nożna
Co dalej z rozgrywkami Bundesligi? "Niemcy bardzo chcą dokończyć sezon"
fot. PAP
Co dalej z rozgrywkami Bundesligi?

- Patrząc na to, jakie są obostrzenia w Polsce, jaka jest liczba ofiar we Włoszech czy Hiszpanii, widzimy, jak liga niemiecka jest mocno zmobilizowana, aby ten sezon dograć do końca – powiedział w Cafe Futbol ekspert Polsatu Sport Artur Wichniarek.

W kolejnym programie Cafe Futbol Bożydar Iwanow połączył się z ekspertem Polsatu, który przebywa w Berlinie. Jak wygląda sytuacja za naszą zachodnią granicą? Kiedy Niemcy będą mogli wrócić do futbolu? Czy rozgrywki Bundesligi zostaną wznowione?

 

– Sezon pucharowy był najlepszy w wykonaniu niemieckich zespołów od wielu lat, dlatego tak szkoda, że został zawieszony… Jeśli chodzi o Bundesligę, to plan, który został ogłoszony w tym tygodniu, zakłada, że rozgrywki zaczną się w maju, a skończą na koniec czerwca albo w połowie lipca. Jest plan, by zacząć najpóźniej do 9 maja. To bardzo optymistyczne plany. Patrząc na to, jakie są obostrzenia w Polsce, jaka jest liczba ofiar we Włoszech i Hiszpanii, widzimy, jak liga niemiecka jest mocno zmobilizowana, aby sezon dograć – przyznał Wichniarek.

 

– Czy to nie jest niepokojący sygnał, że Belgowie podjęli decyzję, że ich rozgrywki będą zakończone? To nie jest sygnał dla Niemiec, które sąsiadują z Belgią? – zapytał Iwanow. – Każda liga, każdy związek podejmuje swoje decyzje. Nie ma jednoznacznego sygnału, że wszyscy kończymy. UEFA też mogłaby podjąć decyzję, że nie dogrywamy sezonów, kończymy Ligę Europy, Ligę Mistrzów. A takiego czystego przekazu nie ma. Każda liga - jak Bundesliga czy liga polska - mają prawo podjąć swoje decyzje – dodał były reprezentant Polski.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie