Czarnecki: Kryzys jest wyzwaniem, ale siatkówka w Polsce sobie poradzi

Siatkówka
Czarnecki: Kryzys jest wyzwaniem, ale siatkówka w Polsce sobie poradzi
fot. PAP
Czarnecki: Kryzys jest wyzwaniem, ale siatkówka w Polsce sobie poradzi

Ryszard Czarnecki był gościem magazynu #7strefa. – Kryzys to jest wyzwanie, ale w moim głębokim przekonaniu najsilniejsi sobie poradzą. I myślę, że siatkówka sobie poradzi – powiedział wiceprezes PZPS.

– Jakie są dziś najważniejsze zadania Polskiego Związku Piłki Siatkowej? Jakie są wasze zmartwienia? A może jakie są światełka w tunelu, pozytywne informacje? Bo wy cały czas pracujecie – zapytał wiceprezesa PZPS Ryszarda Czarneckiego Jerzy Mielewski, który był gospodarzem magazynu #7strefa.

 

– Mieliśmy posiedzenie prezydium związku, później telekonferencję z trenerem Heynenem. My po prostu, nie wiedząc od kiedy siatkówka wróci do normalności, musimy być gotowi na różne scenariusze. Zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjno-finansowym, bo jest kwestia utrzymania naszych sponsorów, w takiej skali w jakiej są dziś, może pozyskania nowych sponsorów. Bo to nie jest tak, że kryzys zniweluje wszystko. Kryzys to jest wyzwanie, ale w moim głębokim przekonaniu najsilniejsi sobie poradzą. I myślę, że siatkówka sobie poradzi – powiedział Czarnecki.

 

Wiceprezes PZPS zdradził także, jak polska federacja wyobraża sobie sezon reprezentacyjny bez Ligi Narodów, ale z ewentualną możliwością treningu w miesiącach letnich.

 

 

– Mogę powiedzieć tak: na pewno Memoriał Wagnera, na pewno turnieje towarzyskie w Polsce, kraju na razie nieco mniej dotkniętym pandemią koronawirusa. I sądzę, że tego typu turnieje z jednej strony w wymiarze sportowym zapewnią uratowanie z sezonu co się da, a z drugiej mają ważny wymiar dla kibiców. Są też istotne w kontekście zobowiązań wobec sponsorów – przyznał Czarnecki.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze