Jastrzębski Węgiel walczy o Ligę Mistrzów! Prezes wystosował pismo do CEV

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel walczy o Ligę Mistrzów! Prezes wystosował pismo do CEV
fot. PAP
Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol wystosował pismo do CEV w sprawie Ligi Mistrzów.

Zarząd Jastrzębskiego Węgla nie miał problemów, by dogadać się z siatkarzami odnośnie kontraktów. Rozpoczął więc działania w celu rozstrzygnięcia innej sprawy. Chodzi o Ligę Mistrzów, która nadal nie została oficjalnie zakończona. Klub chce sprawiedliwego potraktowania przez Europejską Konfederację Siatkówki, dlatego wystosował specjalne pismo w tej sprawie.

Jastrzębski Węgiel znakomicie zaprezentował się w Lidze Mistrzów. Awansował do najlepszej ósemki rozgrywek, a miał szansę na jeszcze lepszy wynik. Dwumecz ćwierćfinałowy z Itas Trentino musiał zostać odwołany w związku z koronawirusem. Wciąż nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy europejskich pucharów, lecz nic nie zapowiada szybkiego powrotu na boiska.

 

W przypadku zakończenia rozgrywek klub z Jastrzębia Zdroju będzie jednym z największych poszkodowanych. W związku z przedwczesnym zakończeniem zmagań w PlusLidze podopieczni Slobodana Kovaca zostali uplasowani na czwartym miejscu, które nie gwarantuje gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

 

ZOBACZ: Billings: Mam gęsią skórkę, gdy wspominam mecz z Iskrą Odincowo

 

Prezes Adam Gorol postanowił więc zawalczyć w imieniu swojego klubu o drużynę i wystosował do CEV pismo, w którym apeluje o sprawiedliwe rozwiązanie problemu.

 

Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. dotyczący Ligi Mistrzów

 

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w związku z zawieszeniem rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 na etapie ćwierćfinałów i brakiem dalszych decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV) w tym zakresie, wystosowaliśmy pismo do CEV, w którym nasz klub wyraził wolę dokończenia bieżącej edycji tych rozgrywek w późniejszym terminie, jeżeli zapadnie takowa decyzja europejskich władz siatkarskich i jeżeli będzie to możliwe w obliczu panującej pandemii COVID-19. Stale podkreślamy, że zdrowie zawodników jest najważniejsze.

 

Jednocześnie przypominamy, że nasz klub zawarł porozumienie z zawodnikami o zakończeniu z dniem 31 marca 2020r. kontraktów w zakresie świadczenia usług sportowych, natomiast kontrakty dotyczące świadczenia usług reklamowych w sezonie 2019/2020 nadal będą obowiązywać. Zawarte porozumienie uwzględnia również ewentualny udział zawodników i sztabu szkoleniowego w dokończeniu obecnej edycji Ligi Mistrzów w przypadku stosownej decyzji CEV w tym zakresie.

 

ZOBACZ: Muzaj odrzuci oferty rosyjskich potęg? Jest kuszony przez klub PlusLigi

 

Ponadto w naszym piśmie skierowanym do CEV wystąpiliśmy z wnioskiem, aby w przypadku braku możliwości dokończenia bieżącej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów do kolejnej jej edycji w sezonie 2020/2021 włączony został zespół Jastrzębskiego Węgla oraz inne zespoły, które w tej edycji pozostały jeszcze w grze, a z przyczyn od nich niezależnych nie mają możliwości dokończenia tych rozgrywek.

 

Wobec złożonego pisma klub oczekuje na ostateczne stanowisko CEV w tej sprawie.

CM, Polsat Sport, Jastrzębski Węgiel

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze