Mistrz olimpijski zorganizował sobie zawody w... ogrodzie (WIDEO)

Inne
Mistrz olimpijski zorganizował sobie zawody w... ogrodzie (WIDEO)
fot. Twitter
Tyczkarz Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu, zorganizował sobie zawody w przydomowym ogrodzie.

Tyczkarz Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu, zorganizował sobie zawody w przydomowym ogrodzie. Francuz po nagraniu udanej próby na 5,61 m zmontował ją, podkładając oklaski kibiców, komentarz sportowy i tablicę wyników.

Sportowcy z całego świata prześcigają się w wyszukiwaniu sposobów na radzenie sobie z izolacją, spowodowaną szerzącym się koronawirusem.

 

33-letni Lavillenie już kilka lat temu pochwalił się prywatnym rozbiegiem i zeskokiem w ogrodzie. Często umieszczał w sieci filmiki, jak ćwiczy w domu, ale teraz poszedł krok dalej i postanowił zorganizować sobie... zawody.

 

"Dzień 20. Wszystko jest pod kontrolą. Łzy szczęścia na mojej twarzy po uzyskaniu dzisiaj 5,61 m w trakcie międzynarodowego mityngu domowego" - napisał, komentując wideo opublikowane na Twitterze.

Były rekordzista świata, którego wynik 6,16 o dwa centymetry poprawił w tym roku Szwed Armand Duplantis, przyznał, że niewiele mu zabrakło, by pokonać w ogrodzie 5,85 m.

 

Lavillenie w izolacji jest już prawie trzy tygodnie, w tym czasie pokazywał, jak radzi sobie z treningiem w domowych warunkach. Publikował filmiki, jak robi wyciskanie ze swoim małym dzieckiem czy jak używa opon, by wzmacniać siłę.

 

On, podobnie jak pozostali lekkoatleci, ma jeszcze nadzieję na rozegranie mistrzostw Europy w Paryżu. Ostateczna decyzja, czy impreza zaplanowana na ostatni tydzień sierpnia, ma zapaść 7 maja.

 

ZOBACZ TEŻ: Najsłynniejszy pies siatkarz powrócił! Tym razem... zagrał w meczu (WIDEO)

 

Pandemia koronawirusa wybuchła w połowie grudnia w chińskim Wuhan. Stamtąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Wirus Covid-19 zainfekował już ponad 1,2 mln ludzi, w tym prawie 65 tys. zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zainfekowanych jest ponad 310 tys. osób, a prawie 8,5 tys. zmarło. We Francji, gdzie mieszka jeden z najlepszych tyczkarzy w historii, wirus zabił już ponad 7,5 tys. osób, a prawie 90 tys. jest chorych.

 

Covid-19 spowodował, że niemal na całym świecie zamknięte są obiekty sportowe, a zawodnicy nie mają gdzie trenować. Sport przestał praktycznie istnieć, bo zawieszone są wszystkie rozgrywki, zawody, turnieje.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze