Piękny gest czeskiego klubu. Poszli śladem Zagłębia

Piłka nożna
Piękny gest czeskiego klubu. Poszli śladem Zagłębia
Fot. Sigmafotbal.cz
Piękny gest czeskiego klubu. Poszli śladem Zagłębia

Sigma Ołomuniec postanowiła włączyć się do walki z epidemią koronawirusa. Czeski klub z tamtejszej piłkarskiej ekstraklasy rozpoczął szycie masek ochronnych dla mieszkańców miasta. Wcześniej podobną inicjatywę rozpoczęli działacze Zagłębia Lubin.

Wyjątkowy sposób pomocy w walce z koronawirusem wymyślili szefowie czeskiej Sigmy Ołomuniec, którzy podjęli decyzję, że ich klub w swojej siedzibie będzie szył… maseczki ochronne. Maseczki trafią do mieszkańców położonego we wschodniej części Czech Ołomuńca.

 

Jak informuje „Super Express”, do akcji przyłączył się znany z pracy w PKO BP Ekstraklasie szkoleniowiec Radoslav Latal. Były trener Piasta Gliwice (dwukrotnie, w latach 2015-2017), aktualnie pracuje w Sigmie. Jego zespół w lidze czeskiej zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce.

„Sigma będzie kontynuować szycie i rozprowadzanie maseczek. W międzyczasie będziemy zadowoleni, jeśli dołączycie do nas i w jakikolwiek sposób pomożecie ludziom wokół was. Razem jesteśmy silniejsi. Razem pokonamy ten okres!” – możemy przeczytać na stronie klubu.

 

Podobną inicjatywę zorganizowano w Lubinie, gdzie rozpoczęto produkcję maseczek w miedziano-biało-zielonych barwach, które trafią do najbardziej narażonych mieszkańców tego miasta: osób starszych czy kierowców autobusów. Wytwarzanie maseczek to jeden z pomysłów w ramach projektu #ZLKontraWirus.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie