Sprzedano ponad 100 tysięcy biletów na mecz, którego… nie będzie. Ewenement na poziomie IV ligi

Piłka nożna
Sprzedano ponad 100 tysięcy biletów na mecz, którego… nie będzie. Ewenement na poziomie IV ligi
fot. PAP
Kibice zakupili już prawie 105 tysięcy wejściówek na mecz, który nigdy się nie odbędzie

Kibice wielu klubów na całym świecie wykazali się solidarnością w dobie pandemii koronawirusa. Szczególną współpracą z klubem popisali się fani 4-ligowego niemieckiego Lokomotivu Lipsk. Klub z Saksonii sprzedaje bilety na wirtualny mecz, a kibice zakupili już prawie 105 tysięcy wejściówek na mecz, który nigdy się przecież nie odbędzie.

Zdecydowana większość rozgrywek piłkarskich na świecie została zawieszona z uwagi na walkę z pandemią koronawirusa. Wyjątkiem nie jest IV liga niemiecka, w której gra na co dzień Lokomotiv Lipsk. Klub z najludniejszego miasta Saksonii, wpadł na rewelacyjny pomysł, który ma pomóc mu przetrwać ten trudny okres. Od dwóch tygodni Lokomotiv sprzedaje wirtualne bilety. Jedna wejściówka kosztuje symboliczne 1 euro. Kibice okazali się niezwykle solidarni, ponieważ kupili już blisko 105 tysięcy takich biletów.

 

Celem jest jednak liczba 120 tysięcy sprzedanych wejściówek. Chodzi bowiem o pobicie rekordu frekwencji. W 1987 roku Lokomotiv dokonał wręcz niewiarygodnego wyczynu. Podczas meczu z Girondins Bordeaux w ówczesnych rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów Europy na stadionie pojawiło się, jak wynika z nieoficjalnych danych aż 120 tys. fanów. Oficjalnie jednak mecz z trybun obejrzało 73 tys. kibiców. Po otworzeniu bram, na stadion w Lipsku weszło jeszcze około 50 tysięcy ludzi.

 

Wirtualny mecz Lokomotiv Lipsk - Niewidzialni rywale zostanie rozegrany 8 maja o godzinie 19:30.

 

 

CZYTAJ TEŻ: PZPN jest przekonany, że sezon… zostanie dokończony

 

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 184 osoby zakażone koronawirusem - poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju wynosi 1 342. W sumie potwierdzono 91 714 przypadków zakażenia Covid-19.

 

Najwięcej - 23 846 przypadków zakażeń - odnotowano na terenie Bawarii. To ponad 26 proc. wszystkich zakażeń zidentyfikowanych na terenie Niemiec. Bawaria ma też największą liczbę zgonów wśród niemieckich krajów związkowych – dotychczas zmarło tam 396 osób.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J. Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze