Szokujące wyznanie piłkarza na Białorusi. "Grają tu nawet zakażeni koronawirusem. Boimy się"

Piłka nożna
Szokujące wyznanie piłkarza na Białorusi. "Grają tu nawet zakażeni koronawirusem. Boimy się"
fot. PAP
Szokujące wyznanie piłkarza na Białorusi. "Grają tu nawet zakażeni koronawirusem. Boimy się"

- Na Białorusi nie mówi się zbyt wiele o koronawirusie. Jest dyspozycja, aby rozgrywki były nadal kontynuowane. W meczach biorą udział nawet zawodnicy, u których wykryto zakażenie - powiedział Azdren Llullaku, pomocnik Szachtiora Soligorsk.

Rozgrywki ligi białoruskiej są jedynymi spośród 54 w Europie, które toczą się normalnym rytmem, mimo pandemii koronawirusa. Jeden z piłkarzy, występujący w barwach Szachtiora Soligorsk, Azdren Llullaku w wywiadzie dla Sky Sports Italia zdradził jak wygląda sytuacja z COVID-19 w tym kraju.

 

- Tutaj nie mówi się zbyt wiele na temat koronawirusa. W minioną sobotę rozegrałem normalnie mecz ligowy, a już w niedzielę rano mieliśmy trening. Wszystko wygląda normalnie. Mamy nawet zawodnika, u którego stwierdzono, że jest zarażony. To daje nam wiele do myślenia oraz powody do zmartwień, ale takie są odgórne decyzje. Mamy kontrakty i to sprawia, że mamy grać - tak nam mówią - przyznał piłkarz.

 

Zobacz także: Na Białorusi kibice nawołują do bojkotu meczów ligowych

 

Llullaku, który pochodzi z Kosowa i dorastał we Włoszech, przyznał jednak, że niewykluczone, iż lada moment rozgrywki na Białorusi także zostaną zawieszone.

 

- Nasi kibice już poinformowali nas, że nie będą obecni na naszych meczach ze względów bezpieczeństwa. Na naszym ostatnim spotkaniu było około stu kibiców, zazwyczaj jest ich znacznie więcej. To samo dzieje się na innych meczach. Dla mnie to pozytywny znak, ponieważ społeczeństwo zaczyna rozumieć powagę sytuacji i mam nadzieję, że zmagania niedługo zostaną przerwane. Inne kraje uznały, że to najwłaściwsza decyzja. Mam nadzieję, że nie będzie musiało dojść do tragedii, ale ciężko będzie jej uniknąć, jeżeli nadal będziemy grać - skwitował zawodnik Szachtiora.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie