Szwedzkie kluby rozegrały sparing w tajemnicy. Wszystko przez bukmacherów

Piłka nożna
Szwedzkie kluby rozegrały sparing w tajemnicy. Wszystko przez bukmacherów
fot. Cyfrasport
Szwedzkie kluby rozegrały sparing w tajemnicy. Wszystko przez bukmacherów

Dwie amatorskie drużyny piłkarskie ze Szwecji w tajemnicy rozegrały swój mecz towarzyski. Jak podała gazeta "Sportbladet", przyczyną było ogromne zainteresowanie firm bukmacherskich z całego świata i próby wpływania na wynik spotkania.

Szwecja jako jeden z nielicznych krajów na świecie nie zawiesiła całkowicie z powodu pandemii koronawirusa rywalizacji sportowej. Pierwotnie w ostatni poniedziałek towarzysko zmierzyć się miały występujący na siódmym poziomie rozgrywek zespół Eskilstuna FC oraz rywalizujący o szczebel niżej Naeshulta Goif. Z powodu ogromnego zainteresowania losami tego pojedynku ze strony bukmacherów i obstawiających, zrezygnowano jednak wówczas z gry.

 

- Dzwonili ludzie z innych krajów i chcieli wpłynąć na wynik. Nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. Ale jak wszystko, co związane jest z koronawirusem - nikt nie był w stanie tego przewidzieć - zaznaczył zawodnik Naeshulty Emil Schalin-Eriksson.

 

Jego klub, który miał być gospodarzem meczu, skontaktował się ze Svenska Spel - organizacją rządową zajmującą się hazardem w Szwecji - z prośbą o radę. Przekazano mu wówczas, że co najmniej 148 firm bukmacherskich zaproponowało zakłady na ten sparing.

 

ZOBACZ: Piłkarze Premier League krytykowani już nie tylko w kraju

 

- Nawet jeśli policzymy dość małe sumy na jedną firmę, to łącznie przy takiej liczbie bukmacherów daje to naprawdę ogromną kwotę - zaznaczył Dan Korhonen ze Svenska Spel.

 

W związku z tym kluby w tajemnicy przełożyły pojedynek na sobotę, a nowy termin podano tylko zawodnikom obu ekip. Eskilstuna wygrała 6:3, a na trybunach zasiadła garstka kibiców.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie