Vuković: Dostaliśmy dowód, że nie jesteśmy nietykalni

Piłka nożna
Vuković: Dostaliśmy dowód, że nie jesteśmy nietykalni
Fot. Cyfrasport
Vuković: Dostaliśmy dowód, że nie jesteśmy nietykalni

To, co teraz mamy, jest dowodem na to, że nie jesteśmy nietykalni. Ale mam wątpliwości co do tego, że świat się zmieni – powiedział trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

Świat futbolu wciąż oczekuje na wznowienie rozgrywek piłkarskich. Pauzuje także PKO BP Ekstraklasa, a wraz z nią lider - Legia Warszawa. Okres oczekiwania na powrót na boiska to szczególny czas dla szkoleniowców, którzy muszą utrzymać u zawodników odpowiednią formę i motywację. O sposobach na wpływanie na piłkarzy opowiedział oficjalnemu serwisowi Legii trener Aleksandar Vuković.

 

– Staramy się być ze sobą w kontakcie. Podczas przerwy zimowej, gdy każdy rozjechał się do domów dzwoniłem rzadziej, ale teraz mam niepisaną regułę, że codziennie telefonuję do kilku chłopaków. W paruminutowej rozmowie chcę wyczuć jak się czują w tym zamieszaniu. Na razie, mam wrażenie, że wszyscy dają radę. Na pewno każdy z nas chciałby być już na boisku i trenować, bo już dużo za długo to wszystko trwa. Ale niestety, jeszcze przez jakiś czas musimy to wytrzymać – powiedział Vuković.

– To, co teraz mamy, jest dowodem na to, że nie jesteśmy nietykalni. Mam sporo refleksji, a ten czas można wykorzystać do tego, żeby znowu uderzyć we właściwe wartości. Ale mam wątpliwości co do tego, że świat się zmieni. W momencie, gdy sobie z tym poradzimy, wszystko szybko wróci do normy. Tak po prostu jest, w tym kierunku to się rozwija i to nie jest proces do zatrzymania. Świat po tym kryzysie i odbudowie, która nastąpi, będzie wyglądał dokładnie tak samo – przewiduje na Legia.com serbski szkoleniowiec.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie