Bayern wznowił treningi! Skład specjalnie podzielony, aby zachować higienę

Piłka nożna
Bayern wznowił treningi! Skład specjalnie podzielony, aby zachować higienę
fot. PAP
Robert Lewandowski stawił się w ośrodku treningowym Bayernu.

Po dłuższej przerwie od futbolu, piłkarze Bayernu Monachium wrócili do treningów z drużyną. Aby zachować środki ostrożności, zawodnicy i sztab szkoleniowy zostaną podzieleni. Wśród piłkarzy jest oczywiście Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski i inni piłkarze mistrza Niemiec w ostatnich dniach trenowali w domach, wysyłając rezultaty do klubowych lekarzy i specjalistów od przygotowania fizycznego. Wedle zaleceń niemieckiego związku, piłkarze mieli wstrzymać się z powrotem do treningów aż do 5 kwietnia.

 

Już w poniedziałek jednak Bayern ogłosił, że wraca do pracy nad formą. Piłkarze i sztab mają trenować w ośrodku treningowym przy Säbener Straße bez udziału osób publicznych oraz podzieleni na specjalnie wyznaczone grupy. To ma zapobiec niepotrzebnym kontaktom.

 

Zobacz: Co dalej z rozgrywkami Bundesligi? "Niemcy bardzo chcą dokończyć sezon"

 

- Oczywiście trening był bez udziału publiczności. Poprosiliśmy kibiców, aby nie pojawiali się w okolicy ośrodka szkoleniowego - poinformował Bayern w oświadczeniu.

 

 

Niektóre z 18 klubów Bundesligi już wcześniej zaczęły przeprowadzać zajęcia w parach. Nie wiadomo, kiedy wznowione zostaną rozgrywki Bundesligi. Ostatnie spotkanie niemieckiej ekstraklasy (zaległe) odbyło się 11 marca. Dotychczas rozegrano 25 kolejek. 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze