Irańska sztangistka zrezygnowała z treningów i pracuje w szpitalu

Inne
Irańska sztangistka zrezygnowała z treningów i pracuje w szpitalu
fot. PAP
Potupak Basami nie myśli w tej chwili o sporcie.

Pierwsza w historii sztangistka z Iranu, która wzięła w udział w zawodach międzynarodowych Popupak Basami w dobie pandemii koronawirusa zrezygnowała z treningów i wróciła do pracy w szpitalu. 28-latka jest pielęgniarką.

Zawodniczka wystąpiła w 2018 r. mistrzostwach Azji w podnoszeniu ciężarów. Do tego roku dyscyplinę tę mogli uprawiać w Iranie tylko mężczyźni. Basami była przez siedem lat pielęgniarką, zanim zdecydowała się na rozpoczęcie treningów.

 

Od miesięcy Basami przygotowywała się do startu w kolejnej edycji tych zawodów, które miały odbyć się pod koniec kwietnia (18-25) i być kwalifikacją olimpijską do Tokio. Z powodu pandemii koronawirusa rywalizację przeniesiono najpierw z Kazachstanu do Uzbekistanu, a następnie odwołano, podobnie jak tegoroczne igrzyska w Tokio (mają się odbyć latem 2021).

 

Zobacz: Lekarz francuskiego klubu popełnił samobójstwo. Był zakażony koronawirusem

 

„Od momentu wybuchu epidemii w Iranie Basami służyła pomocą naszym sportowcom, ale teraz walczy z wirusem na pierwszej linii frontu – w szpitalu” – powiedział prezydent Irańskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Ali Moradi cytowany na stronie insidethegames.biz.

 

W Iranie liczba zakażonych wirusem wzrosła do 58 tysięcy. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 3600 osób.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze