Kluby Serie A poparły inicjatywę dotyczącą obniżki płac

Piłka nożna
Kluby Serie A poparły inicjatywę dotyczącą obniżki płac
fot. PAP
Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki ekstraklasy Italii są zawieszone od 9 marca.

Władze Serie A zaleciły klubom wprowadzenie obniżek płac zawodników i sztabu trenerskiego w wysokości jednej trzeciej lub jednej szóstej ich rocznych zarobków. Chodzi o to, aby zmniejszyć straty spowodowane koronawirusem. Zespoły poparły tę inicjatywę.

W poniedziałek w trybie nadzwyczajnym odbyła się wideokonferencja. Jak oświadczono, wstrzymanie rozgrywek spowodowane pandemią koronawirusa sprawiło, że włoski futbol znalazł się w "bardzo trudnej" sytuacji, co doprowadziło do pilnej potrzeby ograniczenia kosztów.

 

Zaproponowano obniżenie rocznych wynagrodzeń w klubach o jedną trzecią, jeżeli Serie A nie byłaby w stanie wznowić rozgrywek, albo o jedną szóstą, gdyby rywalizacja została wznowiona.

 

Włoska ekstraklasa dodała jednak, że każdy klub będzie musiał negocjować cięcia ze swoimi piłkarzami. Dziewiętnaście z 20 klubów Serie A głosowało za tą rekomendacją, natomiast mistrz kraju Juventus Turyn wstrzymał się od głosu, ponieważ osiągnął już odrębne porozumienie ze swoimi graczami.

 

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki ekstraklasy Italii są zawieszone od 9 marca.


Totolotek Puchar Polski oraz Fortuna 1 Liga na dłużej w Telewizji Polsat!

Do końca sezonu Serie A pozostało 12 kolejek oraz cztery spotkania, które przełożono z 22 lutego. Natomiast rozgrywki o Puchar Włoch wstrzymano po pierwszych meczach półfinałowych.

 

W tym kraju na skutek koronawirusa zmarło dotychczas prawie 16 tysięcy osób, co stanowi blisko jedną czwartą wszystkich zgonów na świecie spowodowanych chorobą COVID-19.

 

Szef Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina przyznał niedawno, że być może trzeba będzie kontynuować obecny sezon nawet we wrześniu lub październiku, kiedy powinien trwać już kolejny. Ocenił, że przedwczesne zakończenie rozgrywek niesie prawne ryzyko.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze