Nowy termin finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy? "Najpierw skończą ligi"

Piłka nożna
Nowy termin finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy? "Najpierw skończą ligi"
fot. PAP
UEFA przełoży finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy nawet na końcówkę sierpnia?

UEFA wydała komunikat, wedle którego ligi europejskie powinny zostać dokończone do sierpnia tego roku. Według włoskich mediów, organizacja zorganizuje finały europejskich pucharów po zakończeniu sezonów ligowych: mają się one odbyć w sierpniu.

Alexander Ceferin zapowiedział, że finały LE i LM odbędą się nie później, niż 3 sierpnia. Dziennikarze Corriere dello Sport zapowiedziały, że odbędą się one później: 5 i 8 sierpnia lub 19 i 22 sierpnia.

 

Zobacz: Sezon Serie A potrwa do października? Włosi mają nietypowy pomysł na przetrwanie

 

W minioną środę odbyła się wideokonferencja z udziałem sekretarzy generalnych 55 narodowych federacji. Ustalone zostały zmiany w kalendarzu UEFA, spowodowane oczywiście pandemią koronawirusa.

 

- Wszystkie rozgrywki, w tym Liga Mistrzów i Liga Europy, muszą zostać zakończone w sierpniu. Sytuacja jest nadzwyczajna, więc będziemy elastyczni w kwestii terminów i godzin. Możemy grać w obecnym systemie lub rozgrywać tylko jeden mecz na neutralnym terenie. W grę wchodzą systemy Final Four czy Final Eight - mówił na łamach niemieckiej telewizji ZDF Ceferin.

 

Zobacz: Piłkarz Manchesteru City zignorował kwarantannę i... zorganizował seksimprezę

 

Ostatnio rozgrywki zakończyła pierwsza europejska liga, a mowa tutaj o belgijskiej ekstraklasie. Decyzję podjęto w czwartek, a UEFA zagroziła nawet wykluczeniem tamtejszych klubów z europejskich pucharów.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze